Poštovanje već 4 mjeseca se liječim antibioticima imam hronicnu upalu krajnika, pila sam 4 kutije duoclava, 7 pencilina od 1600, 7 od 2000 koristim bactoblis i oral sprej i ništa mi ne povlači upalu.Krajnici su mi u jako lošem stanju jako otečeni i puni gnjoja .Zašto mi se to sve dešava sta moze biti uzrok da mi ne djeluju antibiotici?
Dobro vece da vas pitam uradena mi je biopsi ja koze ustanovili upalu u krvne zile vaskulitis dali mogu da zakazem za dalje pregled da se ustanovi dali je kozna ili unotrasja i da se uradi pregledi rengedski i td. dali je kozna ili utice na unutrasnje organi kao bubrege jetra pluca i td povisena mi je mokracna kiselina i mokracna protein imam svrab i peckanje ubod vec Tri meseci imala sam problem sa kozom dali prvo treba analize krvi i rengena ili pravo kod vas da se zakazem pa tek posle analize jer ja sama neznam koje analize treba da se izvade pozzdrav
Ukoliko je u pitanju upala krvnih sudova odnosno vaskulitis potrebno je da nastavite lečenje u medicinskom centru sa iskustvom u lečenju ovakvih bolesti, koje spadaju u kategoriju retkih. Potrebna Vam je hospitalizacija i ispitivanje u bolnici.
Nakon temperature od 37.2 (37-37.5) koja traje preko dve godine sam upućena kod reumatologa (u međuvremenu kod infektologa zbog Koksaki virusa, sada negativnog, i kardiologa-rađen eho i hemokulture sve uredno). Reumatloškinja je posumnjala na lupus. U prilogu su rezultati, pa Vas molim za tumačenje (kontrola zakazana za januar)
L015149 Lupus antikoagulans 0.67 (<1.2)
L015149 LAC s 0.93 (<1.2)
L014845 LAC c 1.38 (<1.2)
Anti-dsDNA Screen 8.9 (<25)
ANA Screen 0.2 (<1.2)
Anti-Kardiolipin screen 5.6 (<10)
Anti-RNP-70 9.6 (<25)
Anti-beta2-Glykoprotein I IgG 4 (<8)
Anti-beta2-Glykoprotein I IgM 0.5 (<8)
Anti CCP At <7
Sistemski eritemski lupus je bolest do čije se dijagnoze dolazi isključivanjem ostalih značajnih oboljenja. Ispoljavanje lupusa, kada su u pitanju klinički i laboratorijski markeri bolesti, ne mora da bude istovremeno, već se nekada dešava i tokom praćenja pacijenta u određenom vremenskom periodu. Izolovano gledanje rezultata nije poželjno kada je u pitanju postavljanje dijagnoze ili otklanjanje sumnje na kompleksnu bolest kao što je sistemski eritemski lupus.
Molim za odgovor sve lekare koji su u ovom trenutku na mrezi. Ja znam da gresim sa prekomermim uzimanjem anksiolitika ali to je jedini nacin da sprecim konvulzije podrhtavanje misica, neopisive bolove u glavi i kicmi, bol u ocima. Sve sto se dogadja je posledica bolova u crevima od pre godinu ipo. Sva ispitivanja su u redu ja ispadoh psihoticna a prava istina je da umirem u najstrasnijim mukama.dq li da prestanem da uzimam lekove i probam da izdrzim ove patnje i zavrsim sa ovom agonijom? Sve manje me je strah da umrem samo se bojim da cu preziveti sakata. Ako delimicna opstrukcija creva i bolovi u jednoj tacki nisi hirurski problem, ni gastro a po infektolozima ni. Njihov jer su mi eozinofili u redu koje su mi opcije? Otici u takvom stanju u hitnu i umirati u takvom stanju valjda bi bio kraj ako mi konacno pukne crevo ili se ugusim u sluzi koja mi godinu dana izlazi iz stomaka ili da ostanem ovde i pokusam da umrem u svojoj kuci. Ovo predugo traje dve godine se borim zazivot, niko mi nije pomogao osim drogiranja antipsihoticima ilekovima za gastritis. Da li postoji nacin da olaksam ove trenutke makar bolove u glavi i ocima i oticanje lica. Ako ne mozete da mi pomognete da prezivim dajte mi neki savet. Sve sam uradila sto se od mene ttrazilo ali vise nemam snage da cekam da li cu se srusiti ne moci da vidim ili dobiti mozdani udar.samo hocu da spasem sebe i svoje ovih patnji. Da nisam hriscanka naudila bih sebi a samo zelim pomocda ovo prestane. Hvala na odvojenom vremenu
Postovani , imam 56 god . I vec dugo imam zujanje u usima , bila sam kod orl i uradjena mi je audiometrija na desnom uhu nesto slabije cujem ( tu i cujem konstantno zujanje) i sve do pre neki dan je to bilo podnosljivi ali sam odjednom uvece osetila pojacano zujanje koje ni sada ne prestaje i imam osecaj da sad na desnom uhu slabije cujem . Ponekad ima slave vrtoglavice kad ustajem ili kad se okrenem kad spavam na stomaku sa jedne na drugu stranu . Ovo sada zujanje mi bas stvara nervozu i ne mogu da zaspim . Molim vas recite mi sta da radim koje preglede da uradim . Hvala!
Poštovanje već 4 mjeseca se liječim antibioticima imam hronicnu upalu krajnika, pila sam 4 kutije duoclava, 7 pencilina od 1600, 7 od 2000 koristim bactoblis i oral sprej i ništa mi ne povlači upalu.Krajnici su mi u jako lošem stanju jako otečeni i puni gnjoja .Zašto mi se to sve dešava sta moze biti uzrok da mi ne djeluju antibiotici?
Odgovoreno: 27. 11. 2023.Resenje za vas priblem je operacija krajnika.
Dobro vece da vas pitam uradena mi je biopsi ja koze ustanovili upalu u krvne zile vaskulitis dali mogu da zakazem za dalje pregled da se ustanovi dali je kozna ili unotrasja i da se uradi pregledi rengedski i td. dali je kozna ili utice na unutrasnje organi kao bubrege jetra pluca i td povisena mi je mokracna kiselina i mokracna protein imam svrab i peckanje ubod vec Tri meseci imala sam problem sa kozom dali prvo treba analize krvi i rengena ili pravo kod vas da se zakazem pa tek posle analize jer ja sama neznam koje analize treba da se izvade pozzdrav
Odgovoreno: 27. 11. 2023.Poštovana,
Ukoliko je u pitanju upala krvnih sudova odnosno vaskulitis potrebno je da nastavite lečenje u medicinskom centru sa iskustvom u lečenju ovakvih bolesti, koje spadaju u kategoriju retkih. Potrebna Vam je hospitalizacija i ispitivanje u bolnici.
Srdačan pozdrav
Poštovani,
Nakon temperature od 37.2 (37-37.5) koja traje preko dve godine sam upućena kod reumatologa (u međuvremenu kod infektologa zbog Koksaki virusa, sada negativnog, i kardiologa-rađen eho i hemokulture sve uredno). Reumatloškinja je posumnjala na lupus. U prilogu su rezultati, pa Vas molim za tumačenje (kontrola zakazana za januar) L015149 Lupus antikoagulans 0.67 (<1.2) L015149 LAC s 0.93 (<1.2) L014845 LAC c 1.38 (<1.2) Anti-dsDNA Screen 8.9 (<25) ANA Screen 0.2 (<1.2) Anti-Kardiolipin screen 5.6 (<10) Anti-RNP-70 9.6 (<25) Anti-beta2-Glykoprotein I IgG 4 (<8) Anti-beta2-Glykoprotein I IgM 0.5 (<8) Anti CCP At <7
Hvala unapred!
Odgovoreno: 27. 11. 2023.Poštovana,
Sistemski eritemski lupus je bolest do čije se dijagnoze dolazi isključivanjem ostalih značajnih oboljenja. Ispoljavanje lupusa, kada su u pitanju klinički i laboratorijski markeri bolesti, ne mora da bude istovremeno, već se nekada dešava i tokom praćenja pacijenta u određenom vremenskom periodu. Izolovano gledanje rezultata nije poželjno kada je u pitanju postavljanje dijagnoze ili otklanjanje sumnje na kompleksnu bolest kao što je sistemski eritemski lupus.
Srdačan pozdrav
Molim za odgovor sve lekare koji su u ovom trenutku na mrezi. Ja znam da gresim sa prekomermim uzimanjem anksiolitika ali to je jedini nacin da sprecim konvulzije podrhtavanje misica, neopisive bolove u glavi i kicmi, bol u ocima. Sve sto se dogadja je posledica bolova u crevima od pre godinu ipo. Sva ispitivanja su u redu ja ispadoh psihoticna a prava istina je da umirem u najstrasnijim mukama.dq li da prestanem da uzimam lekove i probam da izdrzim ove patnje i zavrsim sa ovom agonijom? Sve manje me je strah da umrem samo se bojim da cu preziveti sakata. Ako delimicna opstrukcija creva i bolovi u jednoj tacki nisi hirurski problem, ni gastro a po infektolozima ni. Njihov jer su mi eozinofili u redu koje su mi opcije? Otici u takvom stanju u hitnu i umirati u takvom stanju valjda bi bio kraj ako mi konacno pukne crevo ili se ugusim u sluzi koja mi godinu dana izlazi iz stomaka ili da ostanem ovde i pokusam da umrem u svojoj kuci. Ovo predugo traje dve godine se borim zazivot, niko mi nije pomogao osim drogiranja antipsihoticima ilekovima za gastritis. Da li postoji nacin da olaksam ove trenutke makar bolove u glavi i ocima i oticanje lica. Ako ne mozete da mi pomognete da prezivim dajte mi neki savet. Sve sam uradila sto se od mene ttrazilo ali vise nemam snage da cekam da li cu se srusiti ne moci da vidim ili dobiti mozdani udar.samo hocu da spasem sebe i svoje ovih patnji. Da nisam hriscanka naudila bih sebi a samo zelim pomocda ovo prestane. Hvala na odvojenom vremenu
Odgovoreno: 26. 11. 2023.Da li Vam je isključena porfirija kao uzrok bolova? Porfirija može da bude uzrok bolova u trbuhu.
Postovani , imam 56 god . I vec dugo imam zujanje u usima , bila sam kod orl i uradjena mi je audiometrija na desnom uhu nesto slabije cujem ( tu i cujem konstantno zujanje) i sve do pre neki dan je to bilo podnosljivi ali sam odjednom uvece osetila pojacano zujanje koje ni sada ne prestaje i imam osecaj da sad na desnom uhu slabije cujem . Ponekad ima slave vrtoglavice kad ustajem ili kad se okrenem kad spavam na stomaku sa jedne na drugu stranu . Ovo sada zujanje mi bas stvara nervozu i ne mogu da zaspim . Molim vas recite mi sta da radim koje preglede da uradim . Hvala!
Odgovoreno: 26. 11. 2023.Orl pregled i pregled audiologa.
Prikazano 6231-6235 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke