Poštovani,pre par dana mi je plombiran zub ali ja kada sa unutrašnje strane jezikom dodirnem zub osećam neravninu,kao procep ili rupicu,da li je moguće da mi doktor nije lepo zub plombirao i da je to mesto propustio?Par puta sam tokom jela osetila gorak ukus u ustima kao da mi kroz taj procep izlazi taj lek što je ispod plombe,taj gorak ukus osećam.Da li bi zubar morao da mi skida celu plombu pa da mi plombira taj zub ponovo ili može samo to mesto popuniti?
Povremeno se jave upale u predelu umnjaka i desni koje brzo prođu i pomaže mi ispiranje hidrogenom. Umnjaci su nikli odavno, a na pregledu mi je rečeno da su urasli u meso i da se tu zadržava hrana i stvaraju "džepovi". Da li takve umnjake treba vaditi? Znam da bez ortopana i pregleda ne možete konkretno reći, ali zamolila bih makar za uopšteni savet o tome kada se preporučuje vađenje umnjaka. Imam 34 godine. Hvala!
Poštovana doktorka,
Imam hronicne glavobolje koje počinju iznad i ispod oka u frontalnom predelu, zatim se šire.
Na CT snimku mi je dijagnostikvana semikonveksna devijacija septuma,bez sadržaja u sinusima. Međutim određeni doktori koje sam do sada posetila smatraju da to ne bi trebalo da mi smeta.
Sada već 5 meseci bez dana prekida imam glavobolje zbog hronicnog sinuzitusa, ali budući da nema sekrata na CT u sinusima niko nije rad da se pozabavi mojim problemom.
Možete li mi reći da li ova devijacija može praviti probleme u mom slučaju, znam da je pregled obavezan, ali ne želim da opet budem ostavljena sa kapima kortikosteroida i ostalim koji mi samo pogoršaju problem.
Dišem naizmenično, znači nikada na obe nozdrve, pri naporu ne dišem na nos.
Alergije imam samo u letnjem periodu, na polene trava, a problemi su celogodišnji.
Poštovani, imam jedno ne tako često pitanje ili problem, a to je da sam pre neki dan slučajno progutala neku kost koja je bila u kuvanoj hrani i čini mi se da je ostala negde u vratnom delu jednjaka sa moje desne strane i ne može da prođe dalje. Pokušala sam povraćanjem da je izbacim međutim bezuspešno. Nemam nikakvih bolova, mogu da gutam i jedem ali osećam nelagodu u tom delu . Da li je moj problem opasan ili će se to nekako svariti samo od sebe, da li postoji mogućnost da se negde zaglavilo van jednjaka? Šta mi savetujete da uradim po tom pitanju?
Hvala Vam unapred na izdvojenom vremenu.
Srdačan pozdrav.
Poštovani,pre par dana mi je plombiran zub ali ja kada sa unutrašnje strane jezikom dodirnem zub osećam neravninu,kao procep ili rupicu,da li je moguće da mi doktor nije lepo zub plombirao i da je to mesto propustio?Par puta sam tokom jela osetila gorak ukus u ustima kao da mi kroz taj procep izlazi taj lek što je ispod plombe,taj gorak ukus osećam.Da li bi zubar morao da mi skida celu plombu pa da mi plombira taj zub ponovo ili može samo to mesto popuniti?
Odgovoreno: 27. 11. 2023.ne mogu se izjasniti sta treba jer nisam pogledao. Svakako se javite nadleznom lekaru na kontrolu, jer je on najvise upucen.
Poštovani,
Povremeno se jave upale u predelu umnjaka i desni koje brzo prođu i pomaže mi ispiranje hidrogenom. Umnjaci su nikli odavno, a na pregledu mi je rečeno da su urasli u meso i da se tu zadržava hrana i stvaraju "džepovi". Da li takve umnjake treba vaditi? Znam da bez ortopana i pregleda ne možete konkretno reći, ali zamolila bih makar za uopšteni savet o tome kada se preporučuje vađenje umnjaka. Imam 34 godine. Hvala!
Odgovoreno: 27. 11. 2023.ako se javljaju upale, treba ih izvaditi. To stanje se zove Perikoronitis zuba!
Poštovana doktorka, Imam hronicne glavobolje koje počinju iznad i ispod oka u frontalnom predelu, zatim se šire. Na CT snimku mi je dijagnostikvana semikonveksna devijacija septuma,bez sadržaja u sinusima. Međutim određeni doktori koje sam do sada posetila smatraju da to ne bi trebalo da mi smeta. Sada već 5 meseci bez dana prekida imam glavobolje zbog hronicnog sinuzitusa, ali budući da nema sekrata na CT u sinusima niko nije rad da se pozabavi mojim problemom. Možete li mi reći da li ova devijacija može praviti probleme u mom slučaju, znam da je pregled obavezan, ali ne želim da opet budem ostavljena sa kapima kortikosteroida i ostalim koji mi samo pogoršaju problem. Dišem naizmenično, znači nikada na obe nozdrve, pri naporu ne dišem na nos. Alergije imam samo u letnjem periodu, na polene trava, a problemi su celogodišnji.
Hvala unapred na odgovoru,
Jelena
Odgovoreno: 27. 11. 2023.Bez pregleda i uvida u Ct sinusa nije moguce precizno ogovoriti na vase pitanje.
Poštovani, imam jedno ne tako često pitanje ili problem, a to je da sam pre neki dan slučajno progutala neku kost koja je bila u kuvanoj hrani i čini mi se da je ostala negde u vratnom delu jednjaka sa moje desne strane i ne može da prođe dalje. Pokušala sam povraćanjem da je izbacim međutim bezuspešno. Nemam nikakvih bolova, mogu da gutam i jedem ali osećam nelagodu u tom delu . Da li je moj problem opasan ili će se to nekako svariti samo od sebe, da li postoji mogućnost da se negde zaglavilo van jednjaka? Šta mi savetujete da uradim po tom pitanju? Hvala Vam unapred na izdvojenom vremenu. Srdačan pozdrav.
Odgovoreno: 27. 11. 2023.Pregled otorinolaringologa i eventualno endoskopijiu jednjaka ili rtg pasazu jednjaka.
Poštovanje već duže vrijeme imam hroničnu upalu krajnika.Antibiotici mi ne djeluju , pencilin također.Sta moze da bude uzrok ?
Odgovoreno: 27. 11. 2023.Operacija krajnika ce trajno da resi vas problem.
Prikazano 6226-6230 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke