Imam problem sa desnim uvom,nakon prehlade i zapusenosti desne strane nosa zacepilo mi se i desno uvo,imam osecaj zapusenosti,pritiska,zujanja,slabije cujem na njemu radio sam audiometriju.Bio sam kod orl specijaliste koja sumnja na otitis media i dala mi je pancef i propomucil koji pojem tri dana ali nikakvog napretka.Molim vas za savet
Postovani,vec dva meseca imam bolove od isijadikusa,bio sam kod kiroprakticara namestio mi je 2 i 5 prsljen.Medjutim stopalo mi je oteklo i u prstima osecam jak bol.Ne mogu da hodam.Sta da radim?
Pijem vec 30 dana 1x diklofenak duo. Koliko dugo mogu piti?
Javlja se prepodne da iem 2-3 puta u toaket zbod solice,. Nije proliv alu i je redja tolica.
Ako ne mogu piti dalje sta da uzimam za bolove?
najpre treba utvrditi šta je uzrok bola. Dugotrajno uzimanje Diklofenaka može da ošteti sluznicu želuca, ne preporučuje se tako dugo uzimanje, pogotovo što očigledno nema efekta. Obratite se svom lekaru.
Postovani,
Imao sam 8.11.2023 povredu na radu. Propao sam sa regala (visine oko 2 m ) na sledeci regal i ostao viseci sa lijevim ramenom . Par minuta nakon povrede ruku nisam mogao da pomjeram , otisao sam u hitnu gdje je na osnovu rondgena ustanovljeno nagnjecenje lijevog ramena . Bolovi su bili ekstremni a citava ruka osim prstiju totalno nepokretna . Dva dana nakon povrede zbog ekstremnih bolova opet idem na kliniku(hitan prijem ) koja je specijalizovana za povrede na radu gdje je ustanovljeno dodatno -nagnjecenje grudne kosti i kamenac u ramenu (koji je hronican i nema veze sa povredom na poslu) . Propisani su mi jaki analgetici (tramadol) , novalgin i orthoton za opustanje misica. Lijekovi su samo kratko pomagali a ruku i dalje bilo nemoguce pomjeriti. Odradjena je i magnetna rezonanca -naprezanje distalne tetive ( musculus subscapularis) sa okolnim edematoznim reakcijama mekog tkiva bez rupture. Postoji i istegnuce tetive (Musculus supraspinatus) sa centralnim povecanjem signala, takodje bez prekida. Na prednjoj distalnoj ivici tetive Supraspinatus nalaze se kvrgave strukture niskog intenziteta signala, sto moze odgovarati kamencu u kontekstu Periarthritis humeroscapularis. Znacajan prateci Bursitid subdeltoidea.
Ortoped/hirurg kod kog sam na lijecenju mi kaze da na osnovu povreda koje je pokazala magnetna rezonanca ne odgovara klinicka slika ( uzasni bolovi i nepokretnost ruke ) i odlucuje se da proba sa injekcijom Carbostesin/Lipotalon u rame.Reakcija na injekciju je takodje bila ekstremna . Bolovi su bili manji ali i dalje ruka nije bila pokretna . Tri dana kasnije na kontroli kod ortopeda /hirurga iz razliga sto klinicka slika ne odgovara dijagnozama odlucuju se za uput u bolnicu koja je dpecijalizovana za povrefe na rsdu radi dalje dijagnostike i iskljucenja drugih povreda. U bolnici sportski ortoped gleda CD sa magnetne rezonance i kaze da su tetive netaknute i da su svi simptomi ne od povrede na radu vec od kamenca u ramenu . Na moje pitanje zasto prije pada nisam imao tegobe njegovo odgovor je bio sam bog zna, to se nekad tako namjesti sve odjednom .
Zelim da naglasim da prije pada nisam imao nikakvih tegoba u ramenu cak ni pri npr. redovnom vjezbanju u teretani (dizanju tegov i td.)
Molim vas za vase misljenje
Lijep pozdrav
Imam problem sa desnim uvom,nakon prehlade i zapusenosti desne strane nosa zacepilo mi se i desno uvo,imam osecaj zapusenosti,pritiska,zujanja,slabije cujem na njemu radio sam audiometriju.Bio sam kod orl specijaliste koja sumnja na otitis media i dala mi je pancef i propomucil koji pojem tri dana ali nikakvog napretka.Molim vas za savet
Odgovoreno: 25. 11. 2023.Bez pregleda je tesko odgovoriti precizno na vase pitanje.
Postovani,vec dva meseca imam bolove od isijadikusa,bio sam kod kiroprakticara namestio mi je 2 i 5 prsljen.Medjutim stopalo mi je oteklo i u prstima osecam jak bol.Ne mogu da hodam.Sta da radim?
Odgovoreno: 25. 11. 2023.Poštovani,
predlažem da uradite mRI LS kičme, i da vas pregleda fizijatar ili neurohirurg.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Postovani, imam frakturu externe maleolarne kosti bez izmestanja.dakle gips.ako lepo zarasta da li moze da se skine gips i pre 6nedelja?
Odgovoreno: 25. 11. 2023.Poštovana,
da bi prelom srastao bez komplikacija potrebno je da se imobilizacija nosi tokom 6 nedelja.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Pijem vec 30 dana 1x diklofenak duo. Koliko dugo mogu piti? Javlja se prepodne da iem 2-3 puta u toaket zbod solice,. Nije proliv alu i je redja tolica. Ako ne mogu piti dalje sta da uzimam za bolove?
Odgovoreno: 25. 11. 2023.Poštovani.
najpre treba utvrditi šta je uzrok bola. Dugotrajno uzimanje Diklofenaka može da ošteti sluznicu želuca, ne preporučuje se tako dugo uzimanje, pogotovo što očigledno nema efekta. Obratite se svom lekaru.
dr Vaso Kecojevič, ortopedski hirurg
Postovani, Imao sam 8.11.2023 povredu na radu. Propao sam sa regala (visine oko 2 m ) na sledeci regal i ostao viseci sa lijevim ramenom . Par minuta nakon povrede ruku nisam mogao da pomjeram , otisao sam u hitnu gdje je na osnovu rondgena ustanovljeno nagnjecenje lijevog ramena . Bolovi su bili ekstremni a citava ruka osim prstiju totalno nepokretna . Dva dana nakon povrede zbog ekstremnih bolova opet idem na kliniku(hitan prijem ) koja je specijalizovana za povrede na radu gdje je ustanovljeno dodatno -nagnjecenje grudne kosti i kamenac u ramenu (koji je hronican i nema veze sa povredom na poslu) . Propisani su mi jaki analgetici (tramadol) , novalgin i orthoton za opustanje misica. Lijekovi su samo kratko pomagali a ruku i dalje bilo nemoguce pomjeriti. Odradjena je i magnetna rezonanca -naprezanje distalne tetive ( musculus subscapularis) sa okolnim edematoznim reakcijama mekog tkiva bez rupture. Postoji i istegnuce tetive (Musculus supraspinatus) sa centralnim povecanjem signala, takodje bez prekida. Na prednjoj distalnoj ivici tetive Supraspinatus nalaze se kvrgave strukture niskog intenziteta signala, sto moze odgovarati kamencu u kontekstu Periarthritis humeroscapularis. Znacajan prateci Bursitid subdeltoidea. Ortoped/hirurg kod kog sam na lijecenju mi kaze da na osnovu povreda koje je pokazala magnetna rezonanca ne odgovara klinicka slika ( uzasni bolovi i nepokretnost ruke ) i odlucuje se da proba sa injekcijom Carbostesin/Lipotalon u rame.Reakcija na injekciju je takodje bila ekstremna . Bolovi su bili manji ali i dalje ruka nije bila pokretna . Tri dana kasnije na kontroli kod ortopeda /hirurga iz razliga sto klinicka slika ne odgovara dijagnozama odlucuju se za uput u bolnicu koja je dpecijalizovana za povrefe na rsdu radi dalje dijagnostike i iskljucenja drugih povreda. U bolnici sportski ortoped gleda CD sa magnetne rezonance i kaze da su tetive netaknute i da su svi simptomi ne od povrede na radu vec od kamenca u ramenu . Na moje pitanje zasto prije pada nisam imao tegobe njegovo odgovor je bio sam bog zna, to se nekad tako namjesti sve odjednom . Zelim da naglasim da prije pada nisam imao nikakvih tegoba u ramenu cak ni pri npr. redovnom vjezbanju u teretani (dizanju tegov i td.) Molim vas za vase misljenje Lijep pozdrav
Odgovoreno: 25. 11. 2023.Poštovani,
moguće je da ste zadobili povredu nerava ruke u ramenu. Mislim da bi trebalo da uradite EMNG ruke.
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Prikazano 6236-6240 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke