Postovani, imam problem sa stolicom. Imam jake gasove, pobekad taj neki bol u stomaku, koji menja mesto, ali je vezan za gasove. Stolicu inace imam retko, pretezno je zatvor u pitanju. Poslednjih mesec dana imam gasove tera me na stolicu koja je rerka, bron boje, vodenasta. Da li bi trebalo da dam stolicu na pregled, da cekam da bude cvrste kozistencije ili da dam ovu tecnu?
Veliki pozdrav, Katarina
Svaki proliv koji traje duže od mesec dana iziskuje ispitivanje. Trebalo bi uraditi pregled stolice na parazite, koprokulturu i kolonoskopiju za početak.
Postovanje. Vec tri meseca imam problema sa crevima i varenjem,prisutni su bolovi u stomaku, nadutost, mucnine i gorusice posle obroka. Ceste dijareje i zuta i sluzava stolica. Radjen mi je ultrazvuk i kolonoskopija tu je sve uredu. Imam alergiju na gluten, ali vec dva meseca sam na bezglutenskoj ishrani i bez mlecnih proizvoda ali idalje imam iste probleme. Sta bi to moglo da bude i sta bih jos mogla da proverim?
to što je kolonoskopski nalaz normalan ne znači da nema oboljenja tankog creva. Možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u nekoj od ordinacija u Beogradu gde radim pa ćemo dovršiti ispitivanja do kraja. Pozdrav, dr Kažić.
Postovani, kako da resim problem koji ima moj sin. Pre nekoliko meseci je pocela da ga muci dijareja ne svaki dan ali ipak cesto. U stolici je pokazano da ima kandidu ali malo. Smrsao je prilicno,na kozi mu se pojavi kao neki osip i traje nekoliko dana a i cesto je depresivan. Sta da radi?Hvala
Potrebno je gastroenterološko ispitivanje, budući da kandida ne mora biti uzrok proliva (ona može biti normalan stanovnik creva), a svakako ne može biti uzrok ospe koja se u njega javlja i gubitka u telesnoj težini. Možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u poliklinici Medical Time gde radim pa ću preduzeti potrebno ispitivanje. Pozdrav, dr Kažić.
Poštovani,
Pokušaću da što kraće obrazložim svoje pitanje.
Moj sin ima 3,5 godine.Sve razume,izvršava naloge,ima odlično pamćenje,zna pesmice,ali je govor nerazumljiv.Dolazi do izostanka prvog slova u reči,Osim mene niko ne razume šta govori i uglavnom prvo slovo bude izostavljeno a ostatak izbrblja.Ne odgovara na postavljeno pitanje ili kada ga pitam da li je gladan kaže gladan iako je već jeo.
Idemo kod logopeda doduše na pauzi smo sada jer je imao boginje ali hoću da čujem drugo mišljenje?
Unapred hvala
Jedini lek je rad i stimulacija. Rad sa logopedom uz obuku vas i ostalih ukućana za stimulaciju kod kuće. Koristiti svaki kontakt i svaku interakciju sa detetom za podsticanje komunikacije.
Proceniti sluh kod orl i proceniti hranjenje sa logopedom dodatno.
Niste napisali koliko dugo ste u tretmanu i koliko ima napretka. Svakako pravilna dijagnoza jeste osnova za pravilnu stimulaciju. A za napredak je potrebno puno truda i rada.
Postovani, imam problem sa stolicom. Imam jake gasove, pobekad taj neki bol u stomaku, koji menja mesto, ali je vezan za gasove. Stolicu inace imam retko, pretezno je zatvor u pitanju. Poslednjih mesec dana imam gasove tera me na stolicu koja je rerka, bron boje, vodenasta. Da li bi trebalo da dam stolicu na pregled, da cekam da bude cvrste kozistencije ili da dam ovu tecnu? Veliki pozdrav, Katarina
Odgovoreno: 28. 12. 2023.Svaki proliv koji traje duže od mesec dana iziskuje ispitivanje. Trebalo bi uraditi pregled stolice na parazite, koprokulturu i kolonoskopiju za početak.
Postovanje. Vec tri meseca imam problema sa crevima i varenjem,prisutni su bolovi u stomaku, nadutost, mucnine i gorusice posle obroka. Ceste dijareje i zuta i sluzava stolica. Radjen mi je ultrazvuk i kolonoskopija tu je sve uredu. Imam alergiju na gluten, ali vec dva meseca sam na bezglutenskoj ishrani i bez mlecnih proizvoda ali idalje imam iste probleme. Sta bi to moglo da bude i sta bih jos mogla da proverim?
Odgovoreno: 28. 12. 2023.Poštovana gospođo,
to što je kolonoskopski nalaz normalan ne znači da nema oboljenja tankog creva. Možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u nekoj od ordinacija u Beogradu gde radim pa ćemo dovršiti ispitivanja do kraja. Pozdrav, dr Kažić.
Postovani, kako da resim problem koji ima moj sin. Pre nekoliko meseci je pocela da ga muci dijareja ne svaki dan ali ipak cesto. U stolici je pokazano da ima kandidu ali malo. Smrsao je prilicno,na kozi mu se pojavi kao neki osip i traje nekoliko dana a i cesto je depresivan. Sta da radi?Hvala
Odgovoreno: 28. 12. 2023.Potrebno je gastroenterološko ispitivanje, budući da kandida ne mora biti uzrok proliva (ona može biti normalan stanovnik creva), a svakako ne može biti uzrok ospe koja se u njega javlja i gubitka u telesnoj težini. Možete zakazati moj pregled preko stetoskop.info u poliklinici Medical Time gde radim pa ću preduzeti potrebno ispitivanje. Pozdrav, dr Kažić.
Poštovani, Pokušaću da što kraće obrazložim svoje pitanje. Moj sin ima 3,5 godine.Sve razume,izvršava naloge,ima odlično pamćenje,zna pesmice,ali je govor nerazumljiv.Dolazi do izostanka prvog slova u reči,Osim mene niko ne razume šta govori i uglavnom prvo slovo bude izostavljeno a ostatak izbrblja.Ne odgovara na postavljeno pitanje ili kada ga pitam da li je gladan kaže gladan iako je već jeo. Idemo kod logopeda doduše na pauzi smo sada jer je imao boginje ali hoću da čujem drugo mišljenje? Unapred hvala
Odgovoreno: 28. 12. 2023.Poštovana,
Jedini lek je rad i stimulacija. Rad sa logopedom uz obuku vas i ostalih ukućana za stimulaciju kod kuće. Koristiti svaki kontakt i svaku interakciju sa detetom za podsticanje komunikacije.
Proceniti sluh kod orl i proceniti hranjenje sa logopedom dodatno.
Niste napisali koliko dugo ste u tretmanu i koliko ima napretka. Svakako pravilna dijagnoza jeste osnova za pravilnu stimulaciju. A za napredak je potrebno puno truda i rada.
Evo slike izbližeg.
Odgovoreno: 28. 12. 2023.Ne mogu nista da zakljucim sa slike.
Prikazano 6031-6035 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke