Zasto me stalno svrbe usi? Kad me tako neizdrzivo zasvrbi moram da uvalim mali prst u uvo i tako nekako kao iscesem. O cemu se tu radi? Je li to normalno? PS, nikad ne koristim stapice za usi jer znam da su oni opasni i da lekari apeluju da se ne guraju stapici u usi
Možete u privatnim poliklinikama u Beogradu poput poliklinike Rončević uraditi gastroskopiju u anesteziji bez problema. Ništa nećete osetiti, primićete pre gastroskopije anestetik i probuditi se kada se gastroskopija završi.
Poštovanje.
Nakon užasnih glavobolja i problema sa nestabilnosti prilikom hoda, urađen magnet glave i tada uočen problem u sinusu: "Desni maksilarni sinus je u potpunosti ispunjen izrazito gustim inflamtornim sadržajem unutar kojeg se centralno uočava tankozidna, ovalna lezija, koja najvjerovatnije odgovara polipu ddg.mukokeli ddg.otvorene etiologije, dijametra 2, 3 cm. Devijacija nosnog septuma u lijevu stranu posljedično dovodi do redukcije disajnih puteva date strane." Rečeno je da je potrebna operacija, ali da se prvo pokuša sanirati antibioticima. Od tada dobijam sledeće terapije:
Klaritromicin od 500, 7 dana po 2 tablete
Flixonase sprej 2x dnevno mesec dana
Pošto nije bilo poboljšanja ide sledeća terapija:
Forteca od 500, 10 dana po 2 tablete
Pronison 14 dana (po propisanom uputstvu dr, postepeno smanjivanje doze)
Dymista sprej 2x dnevno mesec dana
Defrinol forte 3x1 cela kutija
5 dana dexason + operil gaze u nos
Nakon ove terapije prestaje curenje nosa, ali i dalje prisutne glavobolje i osećaj pritiska, pa je zahtevan RTG sinusa gde piše "Desni maksilarni sinus u cijelosti zasjenjen (ddgb sinusitis). Devijacija nazalnog septuma u lijevu stranu." i nakon toga mi se propisuje ova terapija:
Sumamed od 500, 6 dana po 1 tabletu
Defriol forte 3x1 celu kutiju
Marysol sprej u nos 3x3
Da li ima svrhe piti ovaj poslednji antibiotik, kad je sve do sada bilo bezuspešno?
Postovanje pre dve ili tri godine sam bio u bolnici nesto zbog srca pa sam isao na preglede snjimao sam pluca,stomak i sve je bilo ok. Nakon jedno 6 meseci pocelo je da me pece tacno kako ide luk rebara sa leve strane u gornjem delu sad primecujem da je malo oteklo i boli na dodir ali ne jako i onako ponekad u toku dana onako kao da te neko blago ustine ali nema nikakvih problema kad legnem. Jedino kad se saginjem pa u nekom polozaju ili kad zelim da potrcim kao da tu stoji nesto. Molim ako mozete da mi pomognete
Ne mogu reći na osnovu fotografije o čemu se radi. Moguće je da se radi o lipomu, benignom tumoru potkožnog tkiva. Možete preko stetoskop.info zakazati pregled u ordinaciji Rončević gde radim, pa ću utvrditi o čemu se radi. Pozdrav, dr Kažić.
Zasto me stalno svrbe usi? Kad me tako neizdrzivo zasvrbi moram da uvalim mali prst u uvo i tako nekako kao iscesem. O cemu se tu radi? Je li to normalno? PS, nikad ne koristim stapice za usi jer znam da su oni opasni i da lekari apeluju da se ne guraju stapici u usi
Odgovoreno: 31. 12. 2023.Oto Perfect Olive Oil sprej za usi 3 x dnevno po 2 spreja u svako uvo u toku 7 dana a posle 1 x dnevno ili po potrebi.
Pozdrav, Tati je od juce uvo oteklo i neprijatnost oseti.Sta bi moglo da bude? Saljem i sliku.Hvala!
Odgovoreno: 30. 12. 2023.Hitno kod lekara po mogucstvu ORL.
Kako uraditi gastroskopiju kada neko ima strah?Imao sam heliko pre godinu dana ali opet problem sa.kiselinom
Odgovoreno: 29. 12. 2023.Možete u privatnim poliklinikama u Beogradu poput poliklinike Rončević uraditi gastroskopiju u anesteziji bez problema. Ništa nećete osetiti, primićete pre gastroskopije anestetik i probuditi se kada se gastroskopija završi.
Poštovanje. Nakon užasnih glavobolja i problema sa nestabilnosti prilikom hoda, urađen magnet glave i tada uočen problem u sinusu: "Desni maksilarni sinus je u potpunosti ispunjen izrazito gustim inflamtornim sadržajem unutar kojeg se centralno uočava tankozidna, ovalna lezija, koja najvjerovatnije odgovara polipu ddg.mukokeli ddg.otvorene etiologije, dijametra 2, 3 cm. Devijacija nosnog septuma u lijevu stranu posljedično dovodi do redukcije disajnih puteva date strane." Rečeno je da je potrebna operacija, ali da se prvo pokuša sanirati antibioticima. Od tada dobijam sledeće terapije: Klaritromicin od 500, 7 dana po 2 tablete Flixonase sprej 2x dnevno mesec dana Pošto nije bilo poboljšanja ide sledeća terapija: Forteca od 500, 10 dana po 2 tablete Pronison 14 dana (po propisanom uputstvu dr, postepeno smanjivanje doze) Dymista sprej 2x dnevno mesec dana Defrinol forte 3x1 cela kutija 5 dana dexason + operil gaze u nos Nakon ove terapije prestaje curenje nosa, ali i dalje prisutne glavobolje i osećaj pritiska, pa je zahtevan RTG sinusa gde piše "Desni maksilarni sinus u cijelosti zasjenjen (ddgb sinusitis). Devijacija nazalnog septuma u lijevu stranu." i nakon toga mi se propisuje ova terapija: Sumamed od 500, 6 dana po 1 tabletu Defriol forte 3x1 celu kutiju Marysol sprej u nos 3x3 Da li ima svrhe piti ovaj poslednji antibiotik, kad je sve do sada bilo bezuspešno?
Odgovoreno: 29. 12. 2023.Bez pregleda nije moguce precizno odgovoriti na vase pitanje.
Postovanje pre dve ili tri godine sam bio u bolnici nesto zbog srca pa sam isao na preglede snjimao sam pluca,stomak i sve je bilo ok. Nakon jedno 6 meseci pocelo je da me pece tacno kako ide luk rebara sa leve strane u gornjem delu sad primecujem da je malo oteklo i boli na dodir ali ne jako i onako ponekad u toku dana onako kao da te neko blago ustine ali nema nikakvih problema kad legnem. Jedino kad se saginjem pa u nekom polozaju ili kad zelim da potrcim kao da tu stoji nesto. Molim ako mozete da mi pomognete
Odgovoreno: 28. 12. 2023.Ne mogu reći na osnovu fotografije o čemu se radi. Moguće je da se radi o lipomu, benignom tumoru potkožnog tkiva. Možete preko stetoskop.info zakazati pregled u ordinaciji Rončević gde radim, pa ću utvrditi o čemu se radi. Pozdrav, dr Kažić.
Prikazano 6026-6030 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke