Poštovani, Pokušaću da što kraće obrazložim svoje pitanje. Moj sin ima 3,5 godine.Sve razume,izvršava naloge,ima odlično pamćenje,zna pesmice,ali je govor nerazumljiv.Dolazi do izostanka prvog slova u reči,Osim mene niko ne razume šta govori i uglavnom prvo slovo bude izostavljeno a ostatak izbrblja.Ne odgovara na postavljeno pitanje ili kada ga pitam da li je gladan kaže gladan iako je već jeo. Idemo kod logopeda doduše na pauzi smo sada jer je imao boginje ali hoću da čujem drugo mišljenje? Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 12. 2023.
    • Poštovana,

      Jedini lek je rad i stimulacija. Rad sa logopedom uz obuku vas i ostalih ukućana za stimulaciju kod kuće. Koristiti svaki kontakt i svaku interakciju sa detetom za podsticanje komunikacije.

      Proceniti sluh kod orl i proceniti hranjenje sa logopedom dodatno.

      Niste napisali koliko dugo ste u tretmanu i koliko ima napretka. Svakako pravilna dijagnoza jeste osnova za pravilnu stimulaciju. A za napredak je potrebno puno truda i rada.