1. Infekcija nakon rizičnog odnosa - Prof. dr Đorđe Jevtović

    Pitanje broj: #161986

    Pre 18 meseci imao sam rizični odnos. Dva meseca posle odnosa javila mi se malaksalost koja je nekad je jača, a nekada slabija. Od tad sam imao i problema sa Ureaplazmom i prostatom, bolom u mišićima, pojačanim dnevnim i noćnim znojenjem, imao sam pad energije, jezik mi je beo, limfne žlezde ispod pazuha mi reaguju, osetim blagi bol.

    Radio sam test na hepatitis b i hepatitis c i oba su negativna. Radio sam test na hiv više puta i bio je uvek negativan.

    Odradio sam krvnu sliku, imunološke parametre, razmaz periferne krvi, elektroforezu proteina i cd4 limfocite. Dobio sam sledeće rezultat:

    Imunološki parametri: IgG 13,35 (7,00-16,00 g/L) IgM 1,12 (0,40 - 2,30 g/L) IgA 5,32 (0,70 - 4,00 g/L) C3c 1,20 (0,90 - 1,80 g/L) C4 0,20 (0,10 - 0,40 g/L) IgA-povišen.

    Razmaz periferne krvi: Eritrociti su normohromni, urednog broja (5,06) i morfologije. Broj leukocita je uredan (4,81) Leukocitna formula: Neut 67% Ly 28% Mo 5% Trombociti su urednog broja (258) i morfologije.

    Elektroforeza proteina: Albumini 61,0 (53,8-65,2) Alfa-1 globulini 2,5 (1,1-3,7) Alfa-2 globulini 9,2 (8,5-14,5) Beta globulini 9,6 (8,6-14,8) Gama globulini 17,7 (9,2-18,2) Elektroforezom proteina seruma dobijen normalan nalaz M-pik nije detektovan.

    T-Limfociti (cd4) 377 (400-1900).

    Gore navedeni simptomi su i dalje prisutni.

    Postoji li mogućnost da imam neku infekciju (virusnu ili bakterijsku)? Šta je moglo ovoliko sniziti cd4 limfočite? Vaše stručno mišljenje o mom problemu?