1. Nerazjašnjene subfebrilne temperature

    Pitanje broj: #163356

     Već 2 meseca imam temperaturu 37-37.2 koja uveče padne i ujutru posle buđenja nemam. Krvna slika u redu, rtg pluca u redu. Virusi negativni (HIV, HCV, HBV, CMV). Nemam bolove iza grudne kosti ni tahikardiju. Može li biti koksaki virus uzrok? Da li je dovoljno da se urade antitela IgM na koksaki virus ili mora na Torlaku test neutralizacije?

    Odgovoreno: 11. 08. 2019.

Komentari na pitanje: #163356

    • Evo i ja vec 3 meseca imam temperaturu do 37.5 uglavnom 37.2 koja se javlja od podne pa do uvece i ne reaguje na lek za snizavanje nego se uvece spusti sama.Radila sam autoimune bolesti nemam ih mononukleozu,uz svih organa uredan i stitna zlezda uredna,kad god sam radila analize krvi sve je u redu.I mrsavim za 3 meseca sam smrsala 5-6 kg a jedem redovno.Sta bi jos trebala da ispitam kome da se obratim.Ponovila sam pre 2 dana analize krvi dostavicu vam pa ako mozete da mi pogledate da li ukazuje na nesto?I jos da dodam tahikardije imam zadnje 2 godine uz srca uredan i holter sam nosila i on je uredan.Hvala Vam i Pozdrav

    • Evo vec cetvrti mesec imam temperaturu koja ne spada ni od jednog leka. Crp nije povišen ali sedimentacija mi je non stop visoka, lezim i potpuno se slomljeno osecam, radili su mi na Vma mikrobiologiju i utvrdili da mi je Ige bio 784,sto svi kazu da je u pitanju alergija, ali mene grlo non stop boli uzas.Radili smo testove na viruse ali nista nije pokazalo,bili smo na torlaku ali nazalost ne rade testove na viruse zbog korone. Isla sam na magnetnu rezonancu gde je utvrdjeno da imam masnu jetru.nije mi jasno od cega je. Da li je moguce da mi je virus hepatitis izazvao masnu jetru?