1. Sumnja na gljivični uretitis

    Pitanje broj: #37941

    Uretritis? U drugom, odnosno trećem mjesecu sam počeo imati probleme. Ustanovljena mi je  benigna stenoza žučnog voda, napravljena  laparaskopska operacija žuči, drenaža žučnih vodova, postavljen stent, kasnije izvađen. Jetreni enzinimi su bili prije povišeni kao i bilirubin, zbog čega je i uklonjena žuč kako bi se jetra rasteretila. Markeri hepatitisa a b c negativni, ebv negativan, coxinella burnetti neg, chlamidya trachomatis (iz krvi negativna) , te ostale vrsteklamidije negativne, toxoplasma gondi negativna. Dijagnosticiran m. gilbert. U bolnici za vrijeme hospitalizacije pio sam Ciprinol intravenski prije ercp 4 puta, jer sam išao na to 4 puta, da se ne stvori upala, zatim rocephin 1g nakon ercp 3 dana intravenski, te prije laparoskopske operacije žuči nakon klavocin par dana, tj. 5 ili 6. intravenski. No ustvari moj problem je nekakva urinoinfekcija odnosno infekcija mokraćovoda. Nakon svega ovoga otišao sam kod dokotra da i to riješim. Imam 22 godine, doktor mi dao sinersul, pa cefixsim, pa nolicin no to mi nije pomoglo. Učinjena urinokultura koja je sterila, bris uretre na klamidiju negativan. Iscjedak nemam. Nakon toga sam otišao kod urologa koji me je pregledao, pregled b. o.  te dao terapiju hiramicinom kroz 10 dana, no to mi nije pomoglo. Moji simptomi su peckanje uglavnom nakon mokrenja i neki puta malo za vrijeme, osjećaj nekakve čudne; ne boli nego kao zaostale kapi malo u korjenu penisa pa, u glaviću, pa pritisak na izlazu iz uretre, mala bol u glaviću. Imam često noćno mokrenje upravo zbog toga, po 2-3 puta noću. Također mislim da je balgo malo crvenilo odnosno zadebljanje oko rupice na glaviću. Simptomi se znaju i smiriti, ne do kraja ali da bude gotovo bolje, te se nakon ejakulacije opet ponove. Opet mi se jučer pojavilo crvenilo na glaviću, te oko izlaza uretre, što sam ja namazao rojazolom i malo se povuklo, ali još pecka malo kao na površini možda ili unutra. Ma više uglavnom ni ja ne znam kaj da radim? Evo ukratko sam izložio svoj problem pa bi vas htio zamoliti za savjet, te da li je moguće da je to gljivična upala od tolkih antibiotika? Ili što da radim?

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Za tegobe od strane zuči obratiti se gastroenterologu uz sugesatiju da prethodno uradite i test na helikobakteriju. Što se tiče uroloških problema dobro ste razmisljali. Moguće je da se radi i o gljivicnoj infekciji ali to treba dokazati. Predlažem da uradite bris prepucijuma na patogene bakterije i gljivice, urino i spermokulturu/ antibiogram i mikološki pregled. Takodje predlažem da partnerka uradi vs, vaginalni i cervikalni bris. Odnosi sa zaštitom. Higijensko dijetetski režim-ishrana bez mleka, šečera, alkoholnih pića.
      Javiti se sa traženim nalazima.