1. Hronični prostatitis

    Pitanje broj: #158605

    Sve je počelo pre nekoliko meseci, kada sam osetio neprijatan bol u donjem delu stomaka, na desnoj strani. Testirao sam urin i spermu, u spermi su nadjene bakterije. Pio sam antibiotik (20 kom.), uradio ponovo analizu sperme i bakterija nije bilo.
    Prostata je tada proverena, nije bila uvećana, sve je izgledalo u redu. Bol se tek neznatno smanjio tada. Nakon par nedelja, bol se vratila, ponovo su nađene bakterije u spermi i ponovo sam dobio antibiotik.
    Posle popijene nove kutije (20 kom.) bol je ostao. Dobio sam novu kutiju antibiotika i to ponovo pijem već nekoliko dana. Bol je ostala. Nemam problem sa mokrenjem, nemam problem sa erekcijom, jedino što par puta u toku dana osetim tupu bol, pogotovo kada sedim u kancelariji.
    Imam osećaj da sedim na prostati koja me boli. Nema pravila kada se bol javlja.

    Da li je pametno nastaviti jednostavno piti i dalje antibiotike ili treba pokušati nesto drugo? Pio sam i neki biljni lek Prostagutt forte, ali bez efekta. Nazalost, ne znam o kojim bakterijama se tacno radi. Seks je uvek zaštićen, ne znam da li na nesto posebno moram da obratim pažnju pri održavaju higijene.
    Šta mi je činiti?

    Odgovoreno: 08. 08. 2018.
    • Poštovani,

      Najverovatnije je u pitanju hronični prostatitis koji predstavalja uporno oboljnje koje povremeno, kada je u fazi pogoršanja, zahteva terapiju antibioticima. Na žalost u fazi kada je bolest hronična, a to je po svoj prilici slučaj kod vas, oboljenje se teško leči.

      Antibiotici dovode do prolaznog poboljšanja, sa prestankom uzimanja antibiotika tegobe se vrlo brzo vraćaju, sto ste i sami videli...
      Savetovao bih vam da probate biljne preparate koji će dovesti do smirivanja tegoba.