Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. zdravsv.radnik sam ..desetak godina pijem ksalol ( nesanica 7 dana ,pitala psihijatra odmah dao flormidal od koga htela da se ugusim ,kasnije ksalol ,normalno sa godinama kolilo ga koristim doza se povecava..4mg) javila se pre 6 meseci psihijatru sa nadom da mi pomogne da izbacim ksalol ,on mi dao i 1/2 remite ..tako da pijem 4 mg kdalola i 1/2 remirte ..uzas

    Odgovoreno: 14. 12. 2019.
    • Poštovana, lekovi Vam pomažu da ublažite simptome, u toj fazi je potrebno poraditi na uzroku nastanka problema. Ako ne radite na uzroku, onda se organizam navikava da datu dozu, postajete tolerantni, i potrebna je sve jača doza kako biste postigli isti efekat.

       

  1. Postvana prof. Maric,

    U ozbiljnoj sam vezi sa devojkom ciji ujak boluje od Sizofrenije. Simptome koje ima (sam seta gradom, cigaru drzi u vis, prica sam sa sobom, nije agresivan) mi lice na tu bolest, iako nisam imao uvid u istoriju bolesti. Ima cerku, ona je zdrava kao i ostali ukucani. Devojka mi je jednom prilikom rekla da je imao nesrecu i da je pretucen i da je od tad takav. Zanima me je li takvo stanje nasledno, cesto o tome razmisljam, jer imam ozbiljne namere sa tom devojkom?

    Unapred zahvalan, E.M.

    Odgovoreno: 14. 12. 2019.

    • Poštovani,

      postoje oprečna misljenja strucnjaka po pitanju toga da li je shozofrenije nasledna ili ne. 

      Nasledjem dobijamo genetski materijal koji predstavlja predispoziciju ali ne i uslov razvoja bolesti. Dakle, bolest se razvija ako pogoduju faktori sredine. Najcesce ako osoba zivi sa obolelom osobom pa uci po modelu veca je verovatnoca razvoja bolesti, nego ako nema dodirnih tacaka. 

      Moj lični stav je da dete koje odrasta u zdravoj i sigurnoj sredini, bez obzira na nasledni faktor, kada je u pitanju shizofrenija, nece razviti tu bolest. 

  1. Postovani!!!!

    Imam problem sa nervoznim crevima, u periodu stresa to je izrazeno.Jedno vreme sam bila "mirna", ali sada mi je nastupio tezak period.Planiramsvakaoposetu psihijatru.Htela sam da Vas pitamkoji je od antidepresiva bolji zamoj problem da li Sulprid ili Flonirin?Za Sulprid imam malo strah posto sam procitala da se koristi kod sizofrenijekoju svakako nemam.

    Unapred hvala S postovanjem Jelena

    Odgovoreno: 10. 12. 2019.
    • Poštovana Jelena, nemojte stavljati fokus na lekove. Treba da znate da se organizam privikava na datu dozu i da je vremenom neophodna sve veca doza za isti efekat. Treba da poradite na strategijama prevazilazenja stresnih situacija i drugim faktorima koji doprinose tim simptomima. Lekovi bi trebalo da Vam budu poslednja opcija.

  1. U toku lijecenja depresivne faze eliceom, stanje mi se u potpunosti popravilo, sada pijem 5 mg na dan i imao sam skoro stresnu situaciju, da li ce ni pomoci ova kolicina od 5 ili ce mi biti potrrbno povecati dozu ponovo

    Odgovoreno: 02. 12. 2019.
  1. Postovani, pre godinu dana sam imao simptome depresije,bezvolju, umisljanje bolesti, potistenost. Isao sam kod dr i propisao mi je eliceu koja me jeć vratila u normalu. Pijem sada od 5 mg na dan. Nekidan sam imao manji stres i ošet osjecam da mi se simptomi vracaju ali ne u tolikoj mjeri. Hoce li mi pomoci ova doza of 5 mg ili da idem kod dr pre kontrole da mi poveca. Zabri ut sam

    Odgovoreno: 01. 12. 2019.
    • Poštovani, 

      Ako ne radite na uzroku koji utiče na nastanak simptoma, lekovima nećete sprečiti da se simptomi vrate. Lekovi samo ublazavaju fiziolosku reakciju organizma a uzrok depresije ili depresivnosti ostaje nepromenjen. Neko vreme lekovi vrse funkciju ali kada se organizam adaptira na tu dozu bice potrebna sve veca kolicina lekova kako biste postigli isti efekat. Lekovi ne resevaju problem, samo ga maskiraju. 

Prikazano 221-225 od ukupno 2359 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460