Postovani, pre godinu dana sam imao simptome depresije,bezvolju, umisljanje bolesti, potistenost. Isao sam kod dr i propisao mi je eliceu koja me jeć vratila u normalu. Pijem sada od 5 mg na dan. Nekidan sam imao manji stres i ošet osjecam da mi se simptomi vracaju ali ne u tolikoj mjeri. Hoce li mi pomoci ova doza of 5 mg ili da idem kod dr pre kontrole da mi poveca. Zabri ut sam

    Odgovoreno: 01. 12. 2019.
    • Poštovani,

      Ako ne radite na uzroku koji utiče na nastanak simptoma, lekovima nećete sprečiti da se simptomi vrate. Lekovi samo ublazavaju fiziolosku reakciju organizma a uzrok depresije ili depresivnosti ostaje nepromenjen. Neko vreme lekovi vrse funkciju ali kada se organizam adaptira na tu dozu bice potrebna sve veca kolicina lekova kako biste postigli isti efekat. Lekovi ne resevaju problem, samo ga maskiraju.