1. Da li je moguće da nelečena anksioznost preraste u depresiju

    Pitanje broj: #139698

    Da li je moguće da nelečena anksioznost preraste u bipolarni poremecaj ili maničnu depresiju, ili samo može da preraste u običnu depresiju?

    Odgovoreno: 26. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Ako je dijagnostikovana anksioznost, nema razloga da strepite od depresije i bipolarnog poremećaja.
      Jedino u slučaju kada su prisutni bipolarni poremećaj, depresija ili bilo kakve krize, moguće je očekivati uvod u bolest kroz anksioznost koja traje nekoliko dana-nedelja. Sve će Vam biti jasnije ako se posavetujete sa stručnim licem, kako bi Vam lepo objasnio o čemu se radi. Na ovaj način ćete se samo plašiti i strepeti.