Poštovani,
Na EMNG- je dobijena produzena inserciona aktivnost u m.tibialis anterioru, denervacionu aktivnost u m.gastrocnemiusu i sponatana pražnjenja u paravertebralnoj muskulaturi L5desno. ENG- pregledom dobijeni su uredni parametri motornog provodjenja i nešto veće amplitude F odgovara za n.peroneus i sniženju senzitivne provodljivosti za n.suralis. Uradjen je i MR pregled endokranijuma i nalazi se u granicama normalnog.
O čemu se ovde radi na EMNG i ENG, da li mi možete bliže objasniti, molim za pomoć.
hvala unapred
Poštovana,
nije trebalo da se uradi MR endokranijuma već lumbosakralnog dela kičme koji će objasniti nalaz na EMNG. Inače na EMNG se opisuju oštećenja na nervima zbog verovatne discus hernije lumbosakralne kičme. Verovatno imate bolove u donjoj kičmi koji se spuštaju niz nogu. Javite se sa nalazom. Do tada preporučujem tbl. Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Zanima me može li mi ko detaljnije pojasniti sljedeći nalaz: "Materijal: Biopsija deltoidnog mišića Patološko anatomski nalaz: U primljenom i pregledanom materijalu promjera 2 mm nalazi se vezivo i nekoliko vlakana poprečno prugastog mišića: U vlaknima su jezgre smještene periferno, osim na jednom mjestu gdje se vidi internalizacija jezgre i u endomiziju nekoliko mononukleara. Ova diskretna lezija upućuje na mogućnost myositisa, ali je materijal preoskudan za decidiranu dijagnozu." Isto tako bih naglasila, da nalaz krvi nije pokazao uvečan CK kao ni povišenu sedimentaciju,ni ALT, ni ALP, ni LDH .
Unaprijed Hvala na pomoći. Mostarac
Poštovana,
postoji sumnja na miozitis. Više Vam ne mogu reći bez dodatnih pretraga. Potrebno je da uradite neurološki pregled, EMNG. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Imam trnjenje leve strane lica, parestezija maksilarnog živca, tj.donji deo brade, polovina, donja usna i leva zigomatična regija, kao i leva polovina jezika. Gde je problem...
hvala
Poštovana,
od kada je to počelo i u kojim se situacijama javlja? Da li prestaje ili je permanentno? Da li bolujete od nečega? Da li imate problema sa zubima? Radi se o iritaciji n.trigeminusa, iz više razloga što ne mogu ovako da Vam kažem. Uradite SEP n.trigeminusa za početak, pa mi se javite. Do tada koristite drag.Trental 400 2x1, drag.Beviplex 3x1.
Pozdrav
Molim Vas recite mi, EMNG noge kako izgleda, da li boli, gde se radi (živim u Bg-u) i kakav je osećaj nakon završenog pregleda, tj.da li ostaje neki bol ili neprijatan osećaj? Šta se otkriva tim pregledom?
Hvala.
Poštovana, EMNG pokazuje stanje nerava, da li proces na njima napreduje ili je u oporavku. Ne boli, više je to osecaj neprijatnosti, koriste se male iglice koje se postavljaju površno u misice na rukama ili nogama i elektrode kroz koje se provodi slaba struja. Nikakve probleme posle pregleda nemate. U Beogradu se radi na Institutu za neurologiju KC Srbije, moguće i u nekim Domovima Zdravlja, a verovatno i negde privatno. Pozdrav
Poštovani doktore,
imam česte glavobolje..na ct sinusa i mozga je sve uredu, sem povećana intrakranijalna tenzija.
Molim Vaše mišljenje i šta bi trebalo dalje...
Unaprijed hvala.
Poštovana,
kako je utvrdjen povišen intrakranijalni pritisak ako ste na to mislili? Uradite pregled očnog dna kod oftalmologa i MR mozga. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Poštovani,
Odgovoreno: 21. 12. 2008.Na EMNG- je dobijena produzena inserciona aktivnost u m.tibialis anterioru, denervacionu aktivnost u m.gastrocnemiusu i sponatana pražnjenja u paravertebralnoj muskulaturi L5desno. ENG- pregledom dobijeni su uredni parametri motornog provodjenja i nešto veće amplitude F odgovara za n.peroneus i sniženju senzitivne provodljivosti za n.suralis. Uradjen je i MR pregled endokranijuma i nalazi se u granicama normalnog.
O čemu se ovde radi na EMNG i ENG, da li mi možete bliže objasniti, molim za pomoć.
hvala unapred
Poštovana,
nije trebalo da se uradi MR endokranijuma već lumbosakralnog dela kičme koji će objasniti nalaz na EMNG. Inače na EMNG se opisuju oštećenja na nervima zbog verovatne discus hernije lumbosakralne kičme. Verovatno imate bolove u donjoj kičmi koji se spuštaju niz nogu. Javite se sa nalazom. Do tada preporučujem tbl. Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.
Pozdrav
Zanima me može li mi ko detaljnije pojasniti sljedeći nalaz: "Materijal: Biopsija deltoidnog mišića Patološko anatomski nalaz: U primljenom i pregledanom materijalu promjera 2 mm nalazi se vezivo i nekoliko vlakana poprečno prugastog mišića: U vlaknima su jezgre smještene periferno, osim na jednom mjestu gdje se vidi internalizacija jezgre i u endomiziju nekoliko mononukleara. Ova diskretna lezija upućuje na mogućnost myositisa, ali je materijal preoskudan za decidiranu dijagnozu." Isto tako bih naglasila, da nalaz krvi nije pokazao uvečan CK kao ni povišenu sedimentaciju,ni ALT, ni ALP, ni LDH .
Odgovoreno: 21. 12. 2008.Unaprijed Hvala na pomoći. Mostarac
Poštovana,
postoji sumnja na miozitis. Više Vam ne mogu reći bez dodatnih pretraga. Potrebno je da uradite neurološki pregled, EMNG. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Imam trnjenje leve strane lica, parestezija maksilarnog živca, tj.donji deo brade, polovina, donja usna i leva zigomatična regija, kao i leva polovina jezika. Gde je problem...
Odgovoreno: 21. 12. 2008.hvala
Poštovana,
od kada je to počelo i u kojim se situacijama javlja? Da li prestaje ili je permanentno? Da li bolujete od nečega? Da li imate problema sa zubima? Radi se o iritaciji n.trigeminusa, iz više razloga što ne mogu ovako da Vam kažem. Uradite SEP n.trigeminusa za početak, pa mi se javite. Do tada koristite drag.Trental 400 2x1, drag.Beviplex 3x1.
Pozdrav
Molim Vas recite mi, EMNG noge kako izgleda, da li boli, gde se radi (živim u Bg-u) i kakav je osećaj nakon završenog pregleda, tj.da li ostaje neki bol ili neprijatan osećaj? Šta se otkriva tim pregledom?
Odgovoreno: 21. 12. 2008.Hvala.
Poštovana, EMNG pokazuje stanje nerava, da li proces na njima napreduje ili je u oporavku. Ne boli, više je to osecaj neprijatnosti, koriste se male iglice koje se postavljaju površno u misice na rukama ili nogama i elektrode kroz koje se provodi slaba struja. Nikakve probleme posle pregleda nemate. U Beogradu se radi na Institutu za neurologiju KC Srbije, moguće i u nekim Domovima Zdravlja, a verovatno i negde privatno. Pozdrav
Poštovani doktore,
Odgovoreno: 21. 12. 2008.imam česte glavobolje..na ct sinusa i mozga je sve uredu, sem povećana intrakranijalna tenzija.
Molim Vaše mišljenje i šta bi trebalo dalje...
Unaprijed hvala.
Poštovana,
kako je utvrdjen povišen intrakranijalni pritisak ako ste na to mislili? Uradite pregled očnog dna kod oftalmologa i MR mozga. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Prikazano 3446-3450 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke