Molim Vas recite mi, EMNG noge kako izgleda, da li boli, gde se radi (živim u Bg-u) i kakav je osećaj nakon završenog pregleda, tj.da li ostaje neki bol ili neprijatan osećaj? Šta se otkriva tim pregledom?
    Hvala.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana, EMNG pokazuje stanje nerava, da li proces na njima napreduje ili je u oporavku. Ne boli,  više je to osecaj neprijatnosti, koriste se male iglice koje se postavljaju površno u misice na rukama ili nogama i elektrode kroz koje se provodi slaba struja. Nikakve probleme posle pregleda nemate. U Beogradu se radi na Institutu za neurologiju KC Srbije, moguće i u nekim Domovima Zdravlja, a verovatno i negde privatno. Pozdrav