Poštovani,
    Na EMNG- je dobijena produzena inserciona aktivnost u m.tibialis anterioru, denervacionu aktivnost u m.gastrocnemiusu i sponatana pražnjenja u paravertebralnoj muskulaturi L5desno. ENG- pregledom dobijeni su uredni parametri motornog provodjenja i nešto veće amplitude F odgovara za n.peroneus i sniženju senzitivne provodljivosti za n.suralis. Uradjen je i MR pregled endokranijuma i nalazi se u granicama normalnog.
    O čemu se ovde radi na EMNG i ENG, da li mi možete bliže objasniti, molim za pomoć.
    hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana,
      nije trebalo da se uradi MR endokranijuma već lumbosakralnog dela kičme koji će objasniti nalaz na EMNG. Inače na EMNG se opisuju oštećenja na nervima zbog verovatne discus hernije lumbosakralne kičme. Verovatno imate bolove u donjoj kičmi koji se spuštaju niz nogu. Javite se sa nalazom. Do tada preporučujem tbl. Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1.