Zanima me ovako: imao sam saobraćajku pre skoro godinu dana. Radio sam MR koja su nalazi bili OK, centar za ravnotežu koji je OK, ali moj problem je sledeći: mislim da imam lošu cirkulaciju i najviše što me brine je da mi ponekad trne i žiga leva ruka i imam nesiguran hod. Sigurnije hodam npr. kad izadjem vikendom i popijem koje alkoholno piće?
Poštovani,
Šta je povređeno u saobraćajnoj nesreći? Da li imate vrtoglavicu zbog koje je nesiguran hod ili mislite da su vam slabije noge? Alkoholno piće može hod napraviti još nesigurnijim. Ono gde Vas piće oslobađa i čini stabilnijim je što Vam smiruje napetost, opušta mišiće. Uradite rentgen vratne kičme, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Do tada preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Cardiopirin 100 1x1. Javite se sa nalazima.
Pozdrav.
Imam 43 g. Sa 11 g. imala sam skoliozu, kao i slabost desne ruke i noge. Sa 16g. operisana sam u Lyonu. Dijagnoza Syringomyjelija. Izvršena drenaža likvora. 2006. u novembru ljekari gdje sada živim tvrde da to nije ta dijagnoza, nego glioneuronal tumor i medula spinalis. Operisana sam prije 2 god. Zračena sam 6 sedmica. Ne mogu hodati, imam bolove u vratnom djelu kičme.
Imate li neku nadu za mene...
Poštovana,
Ne mogu da Vam kažem ništa jer ste mi poslali dve potpuno različite dijagnoze. Ako možete napišite mi što više iz prvog i drugog izveštaja (nalazi, snimci) da bih procenio o čemu se radi a samim tim i rekao Vam kakva je prognoza. Javite se sa odgovorima.
Pozdrav
Imam uradjene MR vratne kičme: Pregled uradjen u SE T1WI F FS T2WI u sagitalnoj ravni i SET1WI u aksijalnoj ravni.Nalaz: tTrupovi vratnih pršljenova uredne forme i intenziteta signala sa znacima degenerativnih promena posteriornih osteofita na C3,C4,C5 više parasigitalno desno. Diskushernije na nivou C4-C5 i C5-C6 parasagitalno desno ograničene osteofitom.Vratna medula uredna. Redukovani prednji likvorski prostori od C4 do C6. EMNG: Registrovani su denervacioni potencijali svih oblika u umerenoj količini u m.abd.digiti minimi i u manjoj do unerenoj količini u m.abd.policisu desno. AMP su neurogeno izmenjenni i nešto nižih amplituda u m.abd.policissu desno gde je i inervacioni uzorak lakše do umereno redukovan. ENG pregledom registrovano je lako produžena terminalna latenca za desni n.medijanus uz urednu motornu i senzitivnu brzinu providjenja. ENMG ukazuje na hroničnu radiokulopatija korena C7 umerenog i korena C8 lakšeg stepena uz prisutne znake aktuelog aksonskog trpljenja oba korena umerenog stepena Terapija 1.Lemod sol 40 4 dana,neuro B12 ,Rantudil forte 2x1 terapija 2 sada koristim:3 dana Dexson od 8ml 3x2 amp.i 5 dana po 1 od 8ml,Flugolin 100 2x1,Midokalm 150ml 2x1 i Beviplex tabl.imam jos 2 amp. Dexsasona da primim.Ni od ove terapije nisam bolje. U N. Pazaru nema neurohirurga. Za januar sam zakazala fikalni tretman u N. Pazarskoj banji.
Šta da radim?
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Bogat je nalaz na MR. Sličnu terapiju bih Vam i ja preporučio: amp.Dexason II, amp.Movalis I, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I 5 dana jednom dnevno u mišić. Težina nalaza je na pola puta ka operaciji da se prostije izrazim. Treba da Vas pregleda neurohirurg, ako ga nema u Pazaru ima ga u obližnjem centru za koji ćete dobiti uput. Ne odustajte od fizikalnog tretmana jer će on biti još jedan od pokazatelja da li se može bez operacije. Sve vreme dok traje rehabilitacija budite pod terapijom tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 (ne pije se 2x1 jer nije dovoljna doza), drag.Beviplex 3x1. Javite se ako mogu još nešto da Vam pomognem.
Pozdrav
Usled pada na glavu - potiljak - moj suprug se ne seća ničega, ni kako je pao, ni gde je pao, niti šta je radio danas, juče...Ponavlja ista pitanja.
Koliko dugo traje amnezija izazvana padom prilikom igranja fudbala?
Poštovana,
Relativna stvar od osobe do osobe, a zavisi i od jačine udarca glavom. Neophodno je da uradi snimanja (ako već nije) CT mozga i pregled očnog dna (Fou). Javite se sa nalazima.
Pozdrav.
imam 32godine. Pre desetak godina uz PMS pojavile su mi se stravične glavobolje. Snimili su mi glavu i ništa. Doktori su mi rekli da će se posle porođaja povući. Posle prvog jesu, ali se posle drugog opet pojaviše i to u gorem obliku!
Šta mi savetujete?
Unapred mnogo zahvalna
Poštovana,
Po Vašem opisu, mada mi niste rekli gde vas boli glava tačno, radi se o migrenoznim glavoboljama. One se potenciraju sa promenom vremena i sa PMS. Kada je bio drugi porođaj, da li sada dojite? Pitam Vas da bih znao koje lekove da Vam preporučim. Kako su Vam snimili glavobolju tada, kojim snimanjem? Dijagnostički principi za glavobolje su magnetna rezonanca i EEG. Preporučujem Vam da to uradite i javite odgovore na pitanja koje sam Vam postavio.
Pozdrav.
Zanima me ovako: imao sam saobraćajku pre skoro godinu dana. Radio sam MR koja su nalazi bili OK, centar za ravnotežu koji je OK, ali moj problem je sledeći: mislim da imam lošu cirkulaciju i najviše što me brine je da mi ponekad trne i žiga leva ruka i imam nesiguran hod. Sigurnije hodam npr. kad izadjem vikendom i popijem koje alkoholno piće?
Odgovoreno: 27. 12. 2008.Poštovani,
Šta je povređeno u saobraćajnoj nesreći? Da li imate vrtoglavicu zbog koje je nesiguran hod ili mislite da su vam slabije noge? Alkoholno piće može hod napraviti još nesigurnijim. Ono gde Vas piće oslobađa i čini stabilnijim je što Vam smiruje napetost, opušta mišiće. Uradite rentgen vratne kičme, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Do tada preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Cardiopirin 100 1x1. Javite se sa nalazima.
Pozdrav.
Imate li neku nadu za mene...
Poštovana,
Ne mogu da Vam kažem ništa jer ste mi poslali dve potpuno različite dijagnoze. Ako možete napišite mi što više iz prvog i drugog izveštaja (nalazi, snimci) da bih procenio o čemu se radi a samim tim i rekao Vam kakva je prognoza. Javite se sa odgovorima.
Pozdrav
Imam uradjene MR vratne kičme: Pregled uradjen u SE T1WI F FS T2WI u sagitalnoj ravni i SET1WI u aksijalnoj ravni.Nalaz: tTrupovi vratnih pršljenova uredne forme i intenziteta signala sa znacima degenerativnih promena posteriornih osteofita na C3,C4,C5 više parasigitalno desno. Diskushernije na nivou C4-C5 i C5-C6 parasagitalno desno ograničene osteofitom.Vratna medula uredna. Redukovani prednji likvorski prostori od C4 do C6. EMNG: Registrovani su denervacioni potencijali svih oblika u umerenoj količini u m.abd.digiti minimi i u manjoj do unerenoj količini u m.abd.policisu desno. AMP su neurogeno izmenjenni i nešto nižih amplituda u m.abd.policissu desno gde je i inervacioni uzorak lakše do umereno redukovan. ENG pregledom registrovano je lako produžena terminalna latenca za desni n.medijanus uz urednu motornu i senzitivnu brzinu providjenja. ENMG ukazuje na hroničnu radiokulopatija korena C7 umerenog i korena C8 lakšeg stepena uz prisutne znake aktuelog aksonskog trpljenja oba korena umerenog stepena Terapija 1.Lemod sol 40 4 dana,neuro B12 ,Rantudil forte 2x1 terapija 2 sada koristim:3 dana Dexson od 8ml 3x2 amp.i 5 dana po 1 od 8ml,Flugolin 100 2x1,Midokalm 150ml 2x1 i Beviplex tabl.imam jos 2 amp. Dexsasona da primim.Ni od ove terapije nisam bolje. U N. Pazaru nema neurohirurga. Za januar sam zakazala fikalni tretman u N. Pazarskoj banji.
Odgovoreno: 27. 12. 2008.Šta da radim?
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Bogat je nalaz na MR. Sličnu terapiju bih Vam i ja preporučio: amp.Dexason II, amp.Movalis I, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I 5 dana jednom dnevno u mišić. Težina nalaza je na pola puta ka operaciji da se prostije izrazim. Treba da Vas pregleda neurohirurg, ako ga nema u Pazaru ima ga u obližnjem centru za koji ćete dobiti uput. Ne odustajte od fizikalnog tretmana jer će on biti još jedan od pokazatelja da li se može bez operacije. Sve vreme dok traje rehabilitacija budite pod terapijom tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 (ne pije se 2x1 jer nije dovoljna doza), drag.Beviplex 3x1. Javite se ako mogu još nešto da Vam pomognem.
Pozdrav
Usled pada na glavu - potiljak - moj suprug se ne seća ničega, ni kako je pao, ni gde je pao, niti šta je radio danas, juče...Ponavlja ista pitanja.
Odgovoreno: 27. 12. 2008.Koliko dugo traje amnezija izazvana padom prilikom igranja fudbala?
Poštovana,
Relativna stvar od osobe do osobe, a zavisi i od jačine udarca glavom. Neophodno je da uradi snimanja (ako već nije) CT mozga i pregled očnog dna (Fou). Javite se sa nalazima.
Pozdrav.
Šta mi savetujete?
Unapred mnogo zahvalna
Poštovana,
Po Vašem opisu, mada mi niste rekli gde vas boli glava tačno, radi se o migrenoznim glavoboljama. One se potenciraju sa promenom vremena i sa PMS. Kada je bio drugi porođaj, da li sada dojite? Pitam Vas da bih znao koje lekove da Vam preporučim. Kako su Vam snimili glavobolju tada, kojim snimanjem? Dijagnostički principi za glavobolje su magnetna rezonanca i EEG. Preporučujem Vam da to uradite i javite odgovore na pitanja koje sam Vam postavio.
Pozdrav.
Prikazano 3406-3410 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke