Imam uradjene MR vratne kičme: Pregled uradjen u SE T1WI F FS T2WI u sagitalnoj ravni i SET1WI u aksijalnoj ravni.Nalaz: tTrupovi vratnih pršljenova uredne forme i intenziteta signala sa znacima degenerativnih promena posteriornih osteofita na C3,C4,C5 više parasigitalno desno. Diskushernije na nivou C4-C5 i C5-C6 parasagitalno desno ograničene osteofitom.Vratna medula uredna. Redukovani prednji likvorski prostori od C4 do C6. EMNG: Registrovani su denervacioni potencijali svih oblika u umerenoj količini u m.abd.digiti minimi i u manjoj do unerenoj količini u m.abd.policisu desno. AMP su neurogeno izmenjenni i nešto nižih amplituda u m.abd.policissu desno gde je i inervacioni uzorak lakše do umereno redukovan. ENG pregledom registrovano je lako produžena terminalna latenca za desni n.medijanus uz urednu motornu i senzitivnu brzinu providjenja. ENMG ukazuje na hroničnu radiokulopatija korena C7 umerenog i korena C8 lakšeg stepena uz prisutne znake aktuelog aksonskog trpljenja oba korena umerenog stepena Terapija 1.Lemod sol 40 4 dana,neuro B12 ,Rantudil forte 2x1 terapija 2 sada koristim:3 dana Dexson od 8ml 3x2 amp.i 5 dana po 1 od 8ml,Flugolin 100 2x1,Midokalm 150ml 2x1 i Beviplex tabl.imam jos 2 amp. Dexsasona da primim.Ni od ove terapije nisam bolje. U N. Pazaru nema neurohirurga. Za januar sam zakazala fikalni tretman u N. Pazarskoj banji.
    Šta da radim?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Bogat je nalaz na MR. Sličnu terapiju bih Vam i ja preporučio: amp.Dexason II, amp.Movalis I, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I 5 dana jednom dnevno u mišić. Težina nalaza je na pola puta ka operaciji da se prostije izrazim. Treba da Vas pregleda neurohirurg, ako ga nema u Pazaru ima ga u obližnjem centru za koji ćete dobiti uput. Ne odustajte od fizikalnog tretmana jer će on biti još jedan od pokazatelja da li se može bez operacije. Sve vreme dok traje rehabilitacija budite pod terapijom tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1 (ne pije se 2x1 jer nije dovoljna doza), drag.Beviplex 3x1. Javite se ako mogu još nešto da Vam pomognem.