Postovana doktorka,molim za pomoc. Pisem zbog svog muza kog u poslednje
vreme muci pojava novih mladeza na telu. Naime, on ima svetliju kozu i
genetski dosta mladeza ali svi su uglavnom sitniji. Zali se da mu je u
poslednje vreme odjednom nastalo dosta novih. Isli smo kod dermatologa
i
on kaze da je to normalno i pregledom utvrdio da nijedan od mladeza
nije
problematican. Medjutim to mog muza nije smirilo i dalje se brine zbog
iste stvari. Mozete li nam nekako objasniti sta moze biti uzrok ove
pojave, da li je to zaista normalno... Nije mi drago da ga gledam tako
zabrinutog. Hvala vam puno!
Pojava velikog broja mladeza je apsolutna indikacija za
njihovim redovnim dermoskopskim pracenjem.Na taj nacin je moguce
pratiti eventualne promene postojecih promena kao i pojavu novih.Odite
dermatologu na dermoskopski pregled radi utvrdjivanja tipa promena i
njihovo dalje pracenje.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovana, imam 2 pitanja:
Prvo- kada je potrebno poceti sa upotrebom preparata protiv bora(imam
25
godina)?
Drugo- imam jako mnogo strija na guzi i kukovima. Nisam se poradjala i
imam oko 52kg, kilogrami mi variraju po 2/3kg gore-dole. Znam da je to
normalno, da skoro nema zene bez strija, ali me zabrinjava to sto se
povecavaju iako kozu redovno mazem (pavlovicevom mascu). Sta da radim
da
sprecim njihov dalji nastanak,eventualno da mi preporucite neke
preparate
ili nacin ishrane...? Hvala puno
Lepo je cuti da je neko tako oodgovoran prema sebi i svom
zdravlju.Za svaku pohvalu. Smatram da je jos rano za tzv. antirid
kreme. Sto se strija tice one su vec detaljno obradjene na nasem sajtu
te tu mozete naci savete sta Vam valja ciniti. Od skora se nasem
trzistu pojavio odlican preparat protiv strija iz Mustela
kolekcije.Probajte,sigurna sam da cete biti zadovoljni. Ucinice da
postojece strije postanu manje vidljive , a sprecice pojavu novih.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
na rukama (sakama) mi je izbilo nekakvo crvenilo koje se pojavi svako
toliko, i ugl. se prosiri malo. moguce da je od bure, ali mi je cudno,
jer
kad su mi suhe ruke, nema crvenila samo ponekad, tj vec dva puta mi je
tako doslo petkom kada imamo nastavu u jednoj ucionici, ali cudno jer
samo
meni. sada sam primjetila (prije pola sata) da su mi na podlakticama
izbili kao nekakvi pristici. nekuzim. bila sam kod doktorice, ali nije
ni
pogledala, samo je rekla 'to ti je od bure' tj. to mi je rekla
medicinska
se stra, nije me poslala doktorici, a pogledala je na cca 3 sec max.
hvala
unaprijed.
Svakako se javite dermatologu,ali onda kada su promene
vidljive -prisutne na kozi saka .Dijagnozu moze postaviti samo lekar
ali tek nakon pregleda.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovana dr Zlatanovic,
pre izvesnog vremena sam Vam napisala da imam problem sa urtikama po
telu,najvise oko laktova,sedalnom
predelu,nadlakticama,podlakticama,stopalima,sakama i usnama koje
svrbe,oticu i bole gotovo svaki dan,pa se sele na drugo mesto,ali to su
mesta koja se cesce ponavljaju.To traje od maja 2007.Poslusala sam vas
i
krenula na ispitivanje.Evo rezultata:
erit.4,19x10 na 12,
leukoc.3,6 x10 na 9;leuk.formula:granul. 1,6 x10 na 9 (snizeni),
limfociti 1,6 x10 na 9,
ostali ukupno 0,4 x10 na 9;hemoglobin 110,hematokrit 0,34,
tromboc. 212x10 na 9.Sedimentacija 6,fibrinogen 2,5:ukupni bilirubin
pise
oznaka "N",(verovatno normalan).Da ne duzim,AST,ALT,alkalna
fosfataza,kreatinin,urea,glukoza (5,5),holesterol,trigliceridi
normalni,proteini u krvi su 83,a ref.vrednosti su do 82.
Urin je sa 15-20 eritrocita,dosta urata,ostalo je b.o.Urolog je otkrio
pesak u levom bubregu.
Alergolog odradio testiranja-sve je negativno.Poslao me je na ORL i da
odradim snimak zuba,sinusa,bris grla,nosa.Prema anamnezi kaze da imam
rhinosinusitis (sliva mi se sekret niz zdrelo,pricam kroz nos i kijam)
i
da odem stomatologu.Ako sve ovo bude u redu,sta dalje treba da uradim?
Prepisao mi je Flonidan,nafazol kapi (sa gentamicinom i deksazonom
pomesanim u kapima),fizioloski rastvor za nos.
Sta dalje treba da odradim,ako je ovo u redu?
Hvala!
Obavite sva predlozena ispitivanja ali posetite i
gastroenterologa.Javite mi se nakon toga.Ako ste u mogucnosti napisite
mi nesto i o obavljenim alergoloskim testiranjima-koji alergni su
korisceni,kojom metodom i u kojim uslovima(da li ste u to vreme bili
pod terapijom?) Da li ste napeti?
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovana doktorka,
1.
Imam veliki problem sa kosom,masti se vec drugi dan,eventualno treci
dan
moze da izdrzi..takodje dosta i opada..koristila sam loreal sampone,pa
pantene pa garnier,uglavnom sam menjala sampone..sad koristim blagi
sampon
od koprive i regenerator loreal stavljam samo na vrhove..sta da radim
kome
da se javim za ovaj problem?
2.
Jos jedno pitanje..koza mi je izuzetno osetljiva a masna,izlaze mi
povremeno bubuljice na obrazima,znaju i po dekolteu,na ledjima,imam
brojne
mitesere na nosu i bradi...hvala puno za odgovor puno ce mi znaciti...
Na osnovu svega rekla bih da ste "seboroicar".To znaci da je nesto
pojacano lucenje lojnih zlezdi.To nije bolest vec konstitucionalno
stanje.Visak masnoce treba otkloniti ali ne i vlaznost koze sto se
obicno desava upotrebom agresivnih sredstava za pranje.Kako navodite
da je pojacano opadanje kose ,predlazem Vam da se javite dermatologu
.Nakon pregleda ce Vam predloziti preparate za negu kose i lica.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovana doktorka,molim za pomoc. Pisem zbog svog muza kog u poslednje vreme muci pojava novih mladeza na telu. Naime, on ima svetliju kozu i genetski dosta mladeza ali svi su uglavnom sitniji. Zali se da mu je u poslednje vreme odjednom nastalo dosta novih. Isli smo kod dermatologa i on kaze da je to normalno i pregledom utvrdio da nijedan od mladeza nije problematican. Medjutim to mog muza nije smirilo i dalje se brine zbog iste stvari. Mozete li nam nekako objasniti sta moze biti uzrok ove pojave, da li je to zaista normalno... Nije mi drago da ga gledam tako zabrinutog. Hvala vam puno!
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Pojava velikog broja mladeza je apsolutna indikacija za njihovim redovnim dermoskopskim pracenjem.Na taj nacin je moguce pratiti eventualne promene postojecih promena kao i pojavu novih.Odite dermatologu na dermoskopski pregled radi utvrdjivanja tipa promena i njihovo dalje pracenje. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Postovana, imam 2 pitanja: Prvo- kada je potrebno poceti sa upotrebom preparata protiv bora(imam 25 godina)? Drugo- imam jako mnogo strija na guzi i kukovima. Nisam se poradjala i imam oko 52kg, kilogrami mi variraju po 2/3kg gore-dole. Znam da je to normalno, da skoro nema zene bez strija, ali me zabrinjava to sto se povecavaju iako kozu redovno mazem (pavlovicevom mascu). Sta da radim da sprecim njihov dalji nastanak,eventualno da mi preporucite neke preparate ili nacin ishrane...? Hvala puno
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Lepo je cuti da je neko tako oodgovoran prema sebi i svom zdravlju.Za svaku pohvalu. Smatram da je jos rano za tzv. antirid kreme. Sto se strija tice one su vec detaljno obradjene na nasem sajtu te tu mozete naci savete sta Vam valja ciniti. Od skora se nasem trzistu pojavio odlican preparat protiv strija iz Mustela kolekcije.Probajte,sigurna sam da cete biti zadovoljni. Ucinice da postojece strije postanu manje vidljive , a sprecice pojavu novih. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
na rukama (sakama) mi je izbilo nekakvo crvenilo koje se pojavi svako toliko, i ugl. se prosiri malo. moguce da je od bure, ali mi je cudno, jer kad su mi suhe ruke, nema crvenila samo ponekad, tj vec dva puta mi je tako doslo petkom kada imamo nastavu u jednoj ucionici, ali cudno jer samo meni. sada sam primjetila (prije pola sata) da su mi na podlakticama izbili kao nekakvi pristici. nekuzim. bila sam kod doktorice, ali nije ni pogledala, samo je rekla 'to ti je od bure' tj. to mi je rekla medicinska se stra, nije me poslala doktorici, a pogledala je na cca 3 sec max. hvala unaprijed.
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Svakako se javite dermatologu,ali onda kada su promene vidljive -prisutne na kozi saka .Dijagnozu moze postaviti samo lekar ali tek nakon pregleda. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Postovana dr Zlatanovic, pre izvesnog vremena sam Vam napisala da imam problem sa urtikama po telu,najvise oko laktova,sedalnom predelu,nadlakticama,podlakticama,stopalima,sakama i usnama koje svrbe,oticu i bole gotovo svaki dan,pa se sele na drugo mesto,ali to su mesta koja se cesce ponavljaju.To traje od maja 2007.Poslusala sam vas i krenula na ispitivanje.Evo rezultata: erit.4,19x10 na 12, leukoc.3,6 x10 na 9;leuk.formula:granul. 1,6 x10 na 9 (snizeni), limfociti 1,6 x10 na 9, ostali ukupno 0,4 x10 na 9;hemoglobin 110,hematokrit 0,34, tromboc. 212x10 na 9.Sedimentacija 6,fibrinogen 2,5:ukupni bilirubin pise oznaka "N",(verovatno normalan).Da ne duzim,AST,ALT,alkalna fosfataza,kreatinin,urea,glukoza (5,5),holesterol,trigliceridi normalni,proteini u krvi su 83,a ref.vrednosti su do 82. Urin je sa 15-20 eritrocita,dosta urata,ostalo je b.o.Urolog je otkrio pesak u levom bubregu. Alergolog odradio testiranja-sve je negativno.Poslao me je na ORL i da odradim snimak zuba,sinusa,bris grla,nosa.Prema anamnezi kaze da imam rhinosinusitis (sliva mi se sekret niz zdrelo,pricam kroz nos i kijam) i da odem stomatologu.Ako sve ovo bude u redu,sta dalje treba da uradim? Prepisao mi je Flonidan,nafazol kapi (sa gentamicinom i deksazonom pomesanim u kapima),fizioloski rastvor za nos. Sta dalje treba da odradim,ako je ovo u redu? Hvala!
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Obavite sva predlozena ispitivanja ali posetite i gastroenterologa.Javite mi se nakon toga.Ako ste u mogucnosti napisite mi nesto i o obavljenim alergoloskim testiranjima-koji alergni su korisceni,kojom metodom i u kojim uslovima(da li ste u to vreme bili pod terapijom?) Da li ste napeti? dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Postovana doktorka, 1. Imam veliki problem sa kosom,masti se vec drugi dan,eventualno treci dan moze da izdrzi..takodje dosta i opada..koristila sam loreal sampone,pa pantene pa garnier,uglavnom sam menjala sampone..sad koristim blagi sampon od koprive i regenerator loreal stavljam samo na vrhove..sta da radim kome da se javim za ovaj problem? 2. Jos jedno pitanje..koza mi je izuzetno osetljiva a masna,izlaze mi povremeno bubuljice na obrazima,znaju i po dekolteu,na ledjima,imam brojne mitesere na nosu i bradi...hvala puno za odgovor puno ce mi znaciti...
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Na osnovu svega rekla bih da ste "seboroicar".To znaci da je nesto pojacano lucenje lojnih zlezdi.To nije bolest vec konstitucionalno stanje.Visak masnoce treba otkloniti ali ne i vlaznost koze sto se obicno desava upotrebom agresivnih sredstava za pranje.Kako navodite da je pojacano opadanje kose ,predlazem Vam da se javite dermatologu .Nakon pregleda ce Vam predloziti preparate za negu kose i lica. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Prikazano 4941-4945 od ukupno 5210 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke