zdravo vi pisuvam od makedonija i imam eden problem nis celoto telo od pred 5 godini pocnaa da mi se pojavuvaat masni potkozni tkiva(vo vid na topcinja)ne mi smeetat no mi precat na izgledot,pocnuva da me faka strav bidejki imam i na gradite.najveke gi imam na racete.bev na doktor mi preporacuvaat operacija i nivno ostranuvanje.megutoa se raboti za pogolem broj.ve molam sto pobrzo da mi odgovorite zasto pocnuva da me faka strav da ne dojde do nekoja komplikacija

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Na zalost,nemoguce je postaviti dijagnozu elektronskim putem,narocito ne bez slike promena i ciljano postavljenih pitanja.Obratite se nekom od dermatologa.Ako je rec o ateromima njih je lako otklonitu no treba pokusari naci razlog pojave tolikog broja.Dermatolog ce Vas verovatno uputiti na dodatna ispitivanja i analize.