Postovana doktorka,molim za pomoc. Pisem zbog svog muza kog u poslednje vreme muci pojava novih mladeza na telu. Naime, on ima svetliju kozu i genetski dosta mladeza ali svi su uglavnom sitniji. Zali se da mu je u poslednje vreme odjednom nastalo dosta novih. Isli smo kod dermatologa i on kaze da je to normalno i pregledom utvrdio da nijedan od mladeza nije problematican. Medjutim to mog muza nije smirilo i dalje se brine zbog iste stvari. Mozete li nam nekako objasniti sta moze biti uzrok ove pojave, da li je to zaista normalno... Nije mi drago da ga gledam tako zabrinutog. Hvala vam puno!

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Pojava velikog broja mladeza je apsolutna indikacija za njihovim redovnim dermoskopskim pracenjem.Na taj nacin je moguce pratiti eventualne promene postojecih promena kao i pojavu novih.Odite dermatologu na dermoskopski pregled radi utvrdjivanja tipa promena i njihovo dalje pracenje. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog