Postovana,
imam 28 godina, i htela bih da me posavetujeta u vezi sa koriscenjem
antirid krema. Ja koristim Clarins-ovu kremu za sitne bore oko ociju
uvece, kao i nocnu kremu za lice za prevenciju protiv prvih bora.
Ujutru
koristim obicnu hidrantnu kremu. Interesuje me da li je potrebno i
preko
dana koristiti kreme koje sadrze sastojke protiv starenja koze. Moja
koza
je kombinovana. Takodje bih volela da mi preporucite neku od krema.
POzdrav!
Eucerin,Uriage,Avene,Vichy . . . Sve su to kolekcije koje Vam mogu
preporuciti.Preporucila bih Vam upotrebu dnevne kreme sa SPF 15-za
sada, a kasnije sa nesto visim SPF 25 npr.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovani, obracam Vam se zbog jednog veoma nezgodnog problema. Naime,
u
poslednje vreme pocela je da me izbija alergija po celom telu, u vidu
osipa (kao ujedi od komaraca).
Prvo sam mislio da je to mozda zbog tonika kojeg koristim za umivanje,
onda sam mislio da sam mozda alergican na zlato (ogrlica), a onda i na
celik (rucni sat).
Ispostavilo se da nije nista od toga i meni se iz dana u dan povecava
broj
tih osipa, koji izazivaju jak svrab.
Ako je u pitanju problem sa ishranom, trebace mi dosta vremena da
utvrdim
u cemu je problem.
Ili mozda gresim, mozda nije alergija? Sta mi savetujete? Unapred
hvala.
Savetujem Vam da se javite dermatologu i to sto pre .Naravno
promene nemojte mazati i nemojte nista od lekova koristiti.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovana gospodjo,
od sredine prosle godine na kozi mi se, s vremena na vreme, pojavljuju
bolne bubuljice, ciji sadrzaj je nemoguce potpuno iscediti. Na kraju
cedjenja, nakon istiskivanja gnoja, obicno se pojavljivala i manja
kolicina krvi i nesto poput raspalih ostataka koze ili tkiva. Zelim da
naglasim da se isto mesto koje podseca na tvrdu kuglicu pod kozom, a
spolja na bubuljicu, a potom i cir, gotovo po pravilu, nakon cedjenja
ponovo puni i uvecava, da okolno tkivo dobija crvenu boju i da se
proces
smiruje i bubuljica nestaje tek koriscenjem antibiotika.
Doktori su imali razlicita misljenja o uzroku tih promena. Od toga da
je
rec o pocetnom stadijumu flegmone, zbog cega je odradjena incizija, a
potom i stavljena noga u gips i prepisana terapija koja je
podrazumevala
inekcije, do toga da je to posledica neotpornosti organizma na
stafilokoku
aureus, koja je pronadjena brisom, i da su takve reakcije moje koze
nesto
sa cim cu morati da zivim do kraja zivota.
S obzirom da sam odgovoran prema sebi i da nisam sklon nikakvom
rizicnom
ponasanju, interesuje me da li postoji mogucnost da je postupak koji se
desava na mojoj kozi ustvari aterom i da doktori nisu uradili dobro
dijagnostiku.
Zamolio bih vas za savet sta bi trebalo da preduzmem i eventualni
predlog
nekog leka kojim bih mogao da izlecim navedenu pojavu. Hvala unapred.
Predlazem Vam da se javite dermatologu a zatim i hirurgu sa
celokupnom medicinskom dokumentacijom.Ukoliko je u pitanju aterom onda
je jedino konacno resenje njegovo kompletno uklanjanje hiruskim
putem.U pitanju je rutinski zahvat koji je sprovodi ambulantno. Nikako
nemojte cediti promenu , bilo Vi sami bilo da to cini neko
drugi.Eventualno od pomoci mogu biti suve tople obloge koje ce ubrzati
sazrevanje i dreniranje gnojnog sadrzaja.No,ponavljam trajno resenje
se postize kompletnim uklanjanjem ateroma zajedno sa kesicim.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Na glenju moga oca je izaslo kozno oboljenje oblika kruga, precnika oko
4
cm. Bio je kod lekara i menjao nekoliko masti, ali bez ikakvog uspeha.
Obolelo mesto mu izazaiva svrab i bol. Nekad je crvene boje, a nekad
posle
cesanja uhvati i nekakvu koricu. Da li postoji nekako mogucnost da vam
posaljem digi sliku obolelog mesta i koje su vase preporuke?
S postovanjem
Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi fotografiju promena
ali i podatke kada se promena javila,kako je izgledala i da li je vec
nesto od terapije korisceno.Nadam se da cu uspeti da Vam pomognem.
dr Zoorana Zlatanovic
dermatovenerolog
zdravo vi pisuvam od makedonija i imam eden problem nis celoto telo od
pred 5 godini pocnaa da mi se pojavuvaat masni potkozni tkiva(vo vid na
topcinja)ne mi smeetat no mi precat na izgledot,pocnuva da me faka
strav
bidejki imam i na gradite.najveke gi imam na racete.bev na doktor mi
preporacuvaat operacija i nivno ostranuvanje.megutoa se raboti za
pogolem
broj.ve molam sto pobrzo da mi odgovorite zasto pocnuva da me faka
strav
da ne dojde do nekoja komplikacija
Na zalost,nemoguce je postaviti dijagnozu elektronskim
putem,narocito ne bez slike promena i ciljano postavljenih
pitanja.Obratite se nekom od dermatologa.Ako je rec o ateromima njih
je lako otklonitu no treba pokusari naci razlog pojave tolikog
broja.Dermatolog ce Vas verovatno uputiti na dodatna ispitivanja i
analize.
Postovana, imam 28 godina, i htela bih da me posavetujeta u vezi sa koriscenjem antirid krema. Ja koristim Clarins-ovu kremu za sitne bore oko ociju uvece, kao i nocnu kremu za lice za prevenciju protiv prvih bora. Ujutru koristim obicnu hidrantnu kremu. Interesuje me da li je potrebno i preko dana koristiti kreme koje sadrze sastojke protiv starenja koze. Moja koza je kombinovana. Takodje bih volela da mi preporucite neku od krema. POzdrav!
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Eucerin,Uriage,Avene,Vichy . . . Sve su to kolekcije koje Vam mogu preporuciti.Preporucila bih Vam upotrebu dnevne kreme sa SPF 15-za sada, a kasnije sa nesto visim SPF 25 npr. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Postovani, obracam Vam se zbog jednog veoma nezgodnog problema. Naime, u poslednje vreme pocela je da me izbija alergija po celom telu, u vidu osipa (kao ujedi od komaraca). Prvo sam mislio da je to mozda zbog tonika kojeg koristim za umivanje, onda sam mislio da sam mozda alergican na zlato (ogrlica), a onda i na celik (rucni sat). Ispostavilo se da nije nista od toga i meni se iz dana u dan povecava broj tih osipa, koji izazivaju jak svrab. Ako je u pitanju problem sa ishranom, trebace mi dosta vremena da utvrdim u cemu je problem. Ili mozda gresim, mozda nije alergija? Sta mi savetujete? Unapred hvala.
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Savetujem Vam da se javite dermatologu i to sto pre .Naravno promene nemojte mazati i nemojte nista od lekova koristiti. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Postovana gospodjo, od sredine prosle godine na kozi mi se, s vremena na vreme, pojavljuju bolne bubuljice, ciji sadrzaj je nemoguce potpuno iscediti. Na kraju cedjenja, nakon istiskivanja gnoja, obicno se pojavljivala i manja kolicina krvi i nesto poput raspalih ostataka koze ili tkiva. Zelim da naglasim da se isto mesto koje podseca na tvrdu kuglicu pod kozom, a spolja na bubuljicu, a potom i cir, gotovo po pravilu, nakon cedjenja ponovo puni i uvecava, da okolno tkivo dobija crvenu boju i da se proces smiruje i bubuljica nestaje tek koriscenjem antibiotika. Doktori su imali razlicita misljenja o uzroku tih promena. Od toga da je rec o pocetnom stadijumu flegmone, zbog cega je odradjena incizija, a potom i stavljena noga u gips i prepisana terapija koja je podrazumevala inekcije, do toga da je to posledica neotpornosti organizma na stafilokoku aureus, koja je pronadjena brisom, i da su takve reakcije moje koze nesto sa cim cu morati da zivim do kraja zivota. S obzirom da sam odgovoran prema sebi i da nisam sklon nikakvom rizicnom ponasanju, interesuje me da li postoji mogucnost da je postupak koji se desava na mojoj kozi ustvari aterom i da doktori nisu uradili dobro dijagnostiku. Zamolio bih vas za savet sta bi trebalo da preduzmem i eventualni predlog nekog leka kojim bih mogao da izlecim navedenu pojavu. Hvala unapred.
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Predlazem Vam da se javite dermatologu a zatim i hirurgu sa celokupnom medicinskom dokumentacijom.Ukoliko je u pitanju aterom onda je jedino konacno resenje njegovo kompletno uklanjanje hiruskim putem.U pitanju je rutinski zahvat koji je sprovodi ambulantno. Nikako nemojte cediti promenu , bilo Vi sami bilo da to cini neko drugi.Eventualno od pomoci mogu biti suve tople obloge koje ce ubrzati sazrevanje i dreniranje gnojnog sadrzaja.No,ponavljam trajno resenje se postize kompletnim uklanjanjem ateroma zajedno sa kesicim. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog
Na glenju moga oca je izaslo kozno oboljenje oblika kruga, precnika oko 4 cm. Bio je kod lekara i menjao nekoliko masti, ali bez ikakvog uspeha. Obolelo mesto mu izazaiva svrab i bol. Nekad je crvene boje, a nekad posle cesanja uhvati i nekakvu koricu. Da li postoji nekako mogucnost da vam posaljem digi sliku obolelog mesta i koje su vase preporuke? S postovanjem
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi fotografiju promena ali i podatke kada se promena javila,kako je izgledala i da li je vec nesto od terapije korisceno.Nadam se da cu uspeti da Vam pomognem. dr Zoorana Zlatanovic dermatovenerolog
zdravo vi pisuvam od makedonija i imam eden problem nis celoto telo od pred 5 godini pocnaa da mi se pojavuvaat masni potkozni tkiva(vo vid na topcinja)ne mi smeetat no mi precat na izgledot,pocnuva da me faka strav bidejki imam i na gradite.najveke gi imam na racete.bev na doktor mi preporacuvaat operacija i nivno ostranuvanje.megutoa se raboti za pogolem broj.ve molam sto pobrzo da mi odgovorite zasto pocnuva da me faka strav da ne dojde do nekoja komplikacija
Odgovoreno: 27. 02. 2008.Na zalost,nemoguce je postaviti dijagnozu elektronskim putem,narocito ne bez slike promena i ciljano postavljenih pitanja.Obratite se nekom od dermatologa.Ako je rec o ateromima njih je lako otklonitu no treba pokusari naci razlog pojave tolikog broja.Dermatolog ce Vas verovatno uputiti na dodatna ispitivanja i analize.
Prikazano 4936-4940 od ukupno 5210 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke