Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovana, imam 28 godina, i htela bih da me posavetujeta u vezi sa koriscenjem antirid krema. Ja koristim Clarins-ovu kremu za sitne bore oko ociju uvece, kao i nocnu kremu za lice za prevenciju protiv prvih bora. Ujutru koristim obicnu hidrantnu kremu. Interesuje me da li je potrebno i preko dana koristiti kreme koje sadrze sastojke protiv starenja koze. Moja koza je kombinovana. Takodje bih volela da mi preporucite neku od krema. POzdrav!

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Eucerin,Uriage,Avene,Vichy . . . Sve su to kolekcije koje Vam mogu preporuciti.Preporucila bih Vam upotrebu dnevne kreme sa SPF 15-za sada, a kasnije sa nesto visim SPF 25 npr. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. Postovani, obracam Vam se zbog jednog veoma nezgodnog problema. Naime, u poslednje vreme pocela je da me izbija alergija po celom telu, u vidu osipa (kao ujedi od komaraca). Prvo sam mislio da je to mozda zbog tonika kojeg koristim za umivanje, onda sam mislio da sam mozda alergican na zlato (ogrlica), a onda i na celik (rucni sat). Ispostavilo se da nije nista od toga i meni se iz dana u dan povecava broj tih osipa, koji izazivaju jak svrab. Ako je u pitanju problem sa ishranom, trebace mi dosta vremena da utvrdim u cemu je problem. Ili mozda gresim, mozda nije alergija? Sta mi savetujete? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
  1. Postovana gospodjo, od sredine prosle godine na kozi mi se, s vremena na vreme, pojavljuju bolne bubuljice, ciji sadrzaj je nemoguce potpuno iscediti. Na kraju cedjenja, nakon istiskivanja gnoja, obicno se pojavljivala i manja kolicina krvi i nesto poput raspalih ostataka koze ili tkiva. Zelim da naglasim da se isto mesto koje podseca na tvrdu kuglicu pod kozom, a spolja na bubuljicu, a potom i cir, gotovo po pravilu, nakon cedjenja ponovo puni i uvecava, da okolno tkivo dobija crvenu boju i da se proces smiruje i bubuljica nestaje tek koriscenjem antibiotika. Doktori su imali razlicita misljenja o uzroku tih promena. Od toga da je rec o pocetnom stadijumu flegmone, zbog cega je odradjena incizija, a potom i stavljena noga u gips i prepisana terapija koja je podrazumevala inekcije, do toga da je to posledica neotpornosti organizma na stafilokoku aureus, koja je pronadjena brisom, i da su takve reakcije moje koze nesto sa cim cu morati da zivim do kraja zivota. S obzirom da sam odgovoran prema sebi i da nisam sklon nikakvom rizicnom ponasanju, interesuje me da li postoji mogucnost da je postupak koji se desava na mojoj kozi ustvari aterom i da doktori nisu uradili dobro dijagnostiku. Zamolio bih vas za savet sta bi trebalo da preduzmem i eventualni predlog nekog leka kojim bih mogao da izlecim navedenu pojavu. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Predlazem Vam da se javite dermatologu a zatim i hirurgu sa celokupnom medicinskom dokumentacijom.Ukoliko je u pitanju aterom onda je jedino konacno resenje njegovo kompletno uklanjanje hiruskim putem.U pitanju je rutinski zahvat koji je sprovodi ambulantno. Nikako nemojte cediti promenu , bilo Vi sami bilo da to cini neko drugi.Eventualno od pomoci mogu biti suve tople obloge koje ce ubrzati sazrevanje i dreniranje gnojnog sadrzaja.No,ponavljam trajno resenje se postize kompletnim uklanjanjem ateroma zajedno sa kesicim. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. Na glenju moga oca je izaslo kozno oboljenje oblika kruga, precnika oko 4 cm. Bio je kod lekara i menjao nekoliko masti, ali bez ikakvog uspeha. Obolelo mesto mu izazaiva svrab i bol. Nekad je crvene boje, a nekad posle cesanja uhvati i nekakvu koricu. Da li postoji nekako mogucnost da vam posaljem digi sliku obolelog mesta i koje su vase preporuke? S postovanjem

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi fotografiju promena ali i podatke kada se promena javila,kako je izgledala i da li je vec nesto od terapije korisceno.Nadam se da cu uspeti da Vam pomognem. dr Zoorana Zlatanovic dermatovenerolog

  1. zdravo vi pisuvam od makedonija i imam eden problem nis celoto telo od pred 5 godini pocnaa da mi se pojavuvaat masni potkozni tkiva(vo vid na topcinja)ne mi smeetat no mi precat na izgledot,pocnuva da me faka strav bidejki imam i na gradite.najveke gi imam na racete.bev na doktor mi preporacuvaat operacija i nivno ostranuvanje.megutoa se raboti za pogolem broj.ve molam sto pobrzo da mi odgovorite zasto pocnuva da me faka strav da ne dojde do nekoja komplikacija

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Na zalost,nemoguce je postaviti dijagnozu elektronskim putem,narocito ne bez slike promena i ciljano postavljenih pitanja.Obratite se nekom od dermatologa.Ako je rec o ateromima njih je lako otklonitu no treba pokusari naci razlog pojave tolikog broja.Dermatolog ce Vas verovatno uputiti na dodatna ispitivanja i analize.

Prikazano 4936-4940 od ukupno 5210 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460