Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovana,
    već oko 2 nedelje imam problem sa kožom ispod oba oka. Počelo je kao blago crvenilo i svrab a onda se pojavio i otok ispod najpre jednog a onda oba oka. Po savetu farmaceuta (pošto se nisam obratila lekaru kako je bilo vreme praznika) stavljala sam obloge od kamilice i ispirala bornom kiselinom. Otok je nestao i crvenilo se ublažilo do pre 2 dana kad se ponovo pojavilo. Sada koža izgleda kao da se peruta i jako je crvena i svrbi. Preporučili su mi hloramfenikol mast, ali od nje mi svrab bude još jači. Imate li vi neku preporuku?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovana, Moja preporuka bi bila da se javite dermatologu, ukoliko su promene samo na koži kapaka, a ne i na konjuktivi, kada bi trebalo da posetite i oftalmologa.

  1. Poštovana,
    s obzirom da sam pre godinu dana imala uspostavljenu Dg. Acne Vulgaris, i danas je moje stanje dobro... Ali me muči to što su mi u predelu ledja izražene flekice što su svakako posledica akni...
    Kako da ih uklonim? Šta predlažete kao najbolje sredstvo za to?
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovana, Hiperpigmentacije su česta posledica akni, pokušajte sa nekom kremom za izbeljivanje (Fade out, Pigment balans,itd). Vremenom, ukoliko nemate aktivnih promena, hiperpigmentacije će i same polako bledeti.

  1. Poštovanje,
    Pre par dana mi se u predelu slepoočnice pojavila potkožna bubuljica koju sam probala da istisnem ali nisam uspela. Zatim se ona povećala, na dodir boli i podseća na grudvicu. Danas sam primetila i otok ispod oka, ne previše vidljiv. Moja koža lica je inače sklona bubuljicama (imam 29 godina) ali ovako nešto mi se nije nikada dogodilo.
    Da li da se obratim dermatologu ili će vremenom proći?

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
  1. Poštovana,
    Duže vreme me svrbi telo u predelu stomaka, ispod pazuha a najviše po nogama ispod kolena do stopala. Nikada se nisam lečio, na koži nema crvenila niti ikavih promena.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovani, svrab se može javiti iz različitih razloga. Može biti znak nekog unutrašnjeg oboljenja (uradite osnovne laboratorijske analize, hepatogram , transaminaze, kreatinin, ureju i glikemiju), kao i reakcija na nešto iz okoline (sapuni, gelovi za tuširanje, omekšivači,praškovi), a može biti i reakcija na neke lekove. Dobro razmislite da li pojavu svraba možete povezati sa nečim, i javite se dermatologu. Danas postoje specijalni preparati napravljeni za suzbijanje svraba.

  1. Imam dijagnosticirano na lice diseborea , koja trae veke godina dena, i ne mi pomaga nisto sto koristev, sakav da ve prasam za sovet?

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovana, Seboroični dermatitis ili seboreja je stanje kože, sa upalom lojnih žlezda na delovima lica gde ih ima najviše. Niste mi napisali šta ste koristili, ali u terapiji ima više pristupa. Pokušajte sa kolekcijom Blue cap, šampon i krema za lice, uz adekvatno čišćenje kože.

Prikazano 4371-4375 od ukupno 5210 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460