Imam 26 godini i na teloto mi se pojavuva nekoja alergija kao sitni mozolcinja,izgleda kako kokoskina koza,taa se pojavuva pod pazuvite na racete,i vo vnatresniot i zadniot del na nozete.napraviv alergo tes i izleze deka sum alergicna na kazein i mleko,no jas nekako ne mozam da veruvam vo toa deka jas celiot moj zivot pijam mleko i sum ljubitel na mlecni proizvodi.mislite li deka ovaa e nekoja zarazna bolest,kazete mi sovet

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovana, Malo ste mi podataka dali o izgledu promena, dužini bolesti, primenjenoj terapiji itd., tako da je teško reći o čemu bi moglo da se radi. Zarazna bolest sigurno nije, ukoliko takve promene nema niko u Vašoj okolini. Nastavite lečenje kod Vašeg dermatologa