Na koži mi se povremeno pojavi alergija praćena svrabom, a izgleda kao ujed komarca. Često se pojavi na nogama, rukama i stomaku. Kada udjem iz hladnog u toplu prostoriju te tačkice i svrab su češći.Voleo bih znati o čemu se radi. Svim ukućanima se dešava isto.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 01. 2009.
    • Poštovani, Možda su zaista ujedi, a možda imate i neku vrstu fizičke urtikarije (alergije na hladno, toplo itd). Nije baš verovatno da svi imate iste simptome, to se dešava samo kada su u pitanju zarazne dermatoze. Najbolje je da se obratite dermatologu, tako ćete saznati o čemu se radi.