Poštovani,
Dragi doktore ne znam kako stručno da se izrazim ali imam strašan problem,
svrbi me onaj pipakna vagini ne znam šta da radim... Ali nije to tako često to mi se desi jednom u 2 ili 3 meseca....?
Hvala unapred.
Poštovani,
Imam 19. godina i želim
da počnem sa korišćenjem kontracepcijskih pilula diane35, moj ginekolog mi je rekao da bih mogla njih da pijem jer želim da
smanjim maljavost. Radila sam hormonsku analizu i svi hormoni su mi u redu,
ništa nije povećano. Mene zanima da li ove pilule mogu imati neke
neželjene efekte i da li je istina da one nisu baš dobra kontracepcijska zaštita kao i to da li je istina da se od njih smanjuje seksualna želja?
Unapred hvala
Poštovani,
One su
prvenstvenonamenjene pacijentkinjama sa
policističnim jajnicima, ženama sa
povećanom maljavosti i aknama. Pre početka upotrebe diane 35 uradite
pregled dojki,
hepatogram i koagulogram.
Pozdrav.
Poštovani,
Interesuje me da li
korišćenje postinor 2 pilule može na bilo koji način
uticati na rezultate testa na trudnoću, naravno mislim na to da li može zbog hormona koji su uneti njim u telu da
očita pogrešne rezultate? Inače, pilule su uzete 30. Marta tako da je proslo već skoro mesec dana, pa me, takođe, interesuje da li se sada ginekološkim pregledom može sa sigurnošću utvrditi nepostojanje/postojanje trudnoće?
Pozdrav.
Poštovani,
Na ginekološkom pregledu, u privatnoj poliklinici, mojoj mami je postavljena d
ijagnosa hyperplasio endometrii susp. i uterus myomatosus -tj. uterus je promera 64x42x49 mm, sa tri
intramuralna mioma, od kojih najveći promera 12mm komprimuje
kavum uterusa. Kavum uterusa je prazan, debljina endometrijuma je 8,3mm! Savetovana je
frakcionirana eksplorativna kiretaža. Rečeno mi je da se to može uraditi na institutu za ginekologiju. Kada je bila na pregledu kod njih, napisano je sledeće-trbuh mek, lako iznad ravni grudnog koša bez znakova za postojanje akutnog ginekološkog oboljenja. Ne krvari AD vaginam. Uterus 69x42x50mm, intramuralni miom, zadnji zid 10mm u promeru. Endometrijum debljine 3 mm, oba zida. Rečeno je da
uzimanje isečka nije potrebno. Mene zanima Vaše mišljenje o ovome, s obzirom da su mi u privatnoj poliklinici rekli da debljina endometrijuma za žene u tim godinama-51 je godiste, ne sme da bude tolika i da bi trebalo uzeti isečak radi provere, a na institutu je rečeno suprotno. Mama je u menopauzi.
Unapred sam Vam zahvalna!
Poštovana, Endometrij u menopauzi ukoliko je preko 5mm, preporučuje se
abrazija tj. pomenuta intervencija. Moja Vam je preporuka da mama napravi još jedan
UZ pregled u nekoj ustanovi gde radi najbolji ultrasoničar u Vašem gradu.
Pozdrav.
Mojoj devojci se pojavila kvržica veličine graška na ulazu vagine, da li mi možete reći o čemu se radi.
Unapred zahvalan
Verovatno je u pitanju kondilom, neka se javi svom ginekologu.
Pozdrav.
Dragi doktore ne znam kako stručno da se izrazim ali imam strašan problem, svrbi me onaj pipak na vagini ne znam šta da radim... Ali nije to tako često to mi se desi jednom u 2 ili 3 meseca....?
Hvala unapred.
Javite se obavezno ginekologu na pregled.
Pozdrav.
Imam 19. godina i želim da počnem sa korišćenjem kontracepcijskih pilula diane35, moj ginekolog mi je rekao da bih mogla njih da pijem jer želim da smanjim maljavost. Radila sam hormonsku analizu i svi hormoni su mi u redu, ništa nije povećano. Mene zanima da li ove pilule mogu imati neke neželjene efekte i da li je istina da one nisu baš dobra kontracepcijska zaštita kao i to da li je istina da se od njih smanjuje seksualna želja?
Unapred hvala
One su prvenstvenonamenjene pacijentkinjama sa policističnim jajnicima, ženama sa povećanom maljavosti i aknama. Pre početka upotrebe diane 35 uradite pregled dojki, hepatogram i koagulogram.
Pozdrav.
Interesuje me da li korišćenje postinor 2 pilule može na bilo koji način uticati na rezultate testa na trudnoću, naravno mislim na to da li može zbog hormona koji su uneti njim u telu da očita pogrešne rezultate? Inače, pilule su uzete 30. Marta tako da je proslo već skoro mesec dana, pa me, takođe, interesuje da li se sada ginekološkim pregledom može sa sigurnošću utvrditi nepostojanje/postojanje trudnoće?
Pozdrav.
Ne može uticati. Ukoliko ste trudni beta HCG nalaz iz krvi će biti pozitivan bez obzira na uzimanje postinor 2.
Pozdrav.
Na ginekološkom pregledu, u privatnoj poliklinici, mojoj mami je postavljena d ijagnosa hyperplasio endometrii susp. i uterus myomatosus -tj. uterus je promera 64x42x49 mm, sa tri intramuralna mioma, od kojih najveći promera 12mm komprimuje kavum uterusa. Kavum uterusa je prazan, debljina endometrijuma je 8,3mm! Savetovana je frakcionirana eksplorativna kiretaža. Rečeno mi je da se to može uraditi na institutu za ginekologiju. Kada je bila na pregledu kod njih, napisano je sledeće-trbuh mek, lako iznad ravni grudnog koša bez znakova za postojanje akutnog ginekološkog oboljenja. Ne krvari AD vaginam. Uterus 69x42x50mm, intramuralni miom, zadnji zid 10mm u promeru. Endometrijum debljine 3 mm, oba zida. Rečeno je da uzimanje isečka nije potrebno. Mene zanima Vaše mišljenje o ovome, s obzirom da su mi u privatnoj poliklinici rekli da debljina endometrijuma za žene u tim godinama-51 je godiste, ne sme da bude tolika i da bi trebalo uzeti isečak radi provere, a na institutu je rečeno suprotno. Mama je u menopauzi.
Unapred sam Vam zahvalna!
Endometrij u menopauzi ukoliko je preko 5mm, preporučuje se abrazija tj. pomenuta intervencija. Moja Vam je preporuka da mama napravi još jedan UZ pregled u nekoj ustanovi gde radi najbolji ultrasoničar u Vašem gradu.
Pozdrav.
Prikazano 15096-15100 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke