Poštovana,
Pitanje za ginekologa -
bila sam trudna 11 nedelja kada je konstatovano
odsustvo srčane radnje ploda. Urađena je
kiretaža, a ph nalaz kaže sledeće: "u pregledanom materijalu se nalazi krv i
fragmenti endometrijuma deciduiformno izmenjene strome, čije žlezde pokazuju
aries-stella fenomen. Horionskih kesica niti elemenata trofoblasta u pregledanom materijalu nema". Imam 38 godina i ovo mi je bila prva trudnoća. Doktor mi je savetovao da uradim
bhcg. Da li mi možete pobliže objasniti ph nalaz.
Unapred hvala na odgovoru.
Poštovani,
Prema ph nalazu vi niste bili trudni u materici već
vanmaterično. Ako ste bili 11 nedelja trudni, tada ste već mogli da vidite i
kompletan izgled ploda, tako da sumnjam da je
greška u dijagnozi vašeg lekara, ali je moguće da je greškom došlo do zamene ph materijala.
Pozdrav.
Poštovani,
Dobar dan! Imam 23 godine, pre 8 godina mi je
odstranjen jedan jajnik. Pre 4 godine sam uspešno iznela trudnoću. Danas mi se
na preostalom jajniku javljaju ciste (ne tako ozbiljne) i vraćaju se
bolne menstruacije koje sam imala pre trudnoće. Inače, menstruacije su uredne, ali sa izraženim pms-om i praćene su bolovima i povraćanjem. Plaši me
prevremena menopauza, zbog rada samo jednog jajnika. Šta vi mislite o tome?
Unapred hvala
Poštovani,
Pre svega, hvala Vam na brzom odgovoru. Napisali ste da
genitalni herpes može oštetiti plod ili
izazvati pobačaj. Da li se to odnosi samo na prve mesece trudnoće ili ne? Genitalni herpes mi se pojavljuje par puta godišnje. Da li se u prvim mesecima trudnoće može koristiti neki od
lekova ili krema protiv herpesa ili ne? Pijem redovno vitamine A, s vremena na vreme pijem i
kaspsule ehinacee. Da li postoji neka terapija koju bi ste mogli da mi preporučite a koja bi uspešno smanjila broj
ponovnih pojavljivanja herpesa? Koje sve analize bi trebalo da se urade u toku trudnoće kako bih bila sigurna da nema nikakvih oštećenja ploda? Zaista želim decu pa Vas molim za preporuku kako bih mogla da prevaziđem ovaj problem.
Hvala unapred.
Poštovana, Genitalni herpes u trudnoći za plod je opsan samo ako ga u trudnoći i dobijete. Stara herpetična infekcija ne oštećuje plod. Opasno je ako Vam se tokom poslednjih meseci trudnoće aktivira i tada porođaj treba završiti carskim rezom kako bi se sprečila infekcija bebe ako od momenta prsnuća ovojaka do porođaja prođe više od 4h.
Brz vaginalni porođaj uz očuvan vodenjak ne bi trebalo da ošteti plod. Tako bar kažu veći i pametniji od mene.
Pozdrav.
Poštovani,
Imam 23 god. I pre dve nedelje na ginekološkom pregledu mi je pronađen
miom (subserozni) veličine 22mm. Dakle, moje pitanje je koliko je opasno tj. da li je neophodna hirurška intervencija i da li je to
problem prilikom ostajanja u drugom stanju?
Hvala unapred
Poštovana,
Vaš
miom je mali, ali može da naraste čak i do veličine dečije glave. Dok ne raste ne treba ga dirati. Subserozni
obično ne treba da se operišu izuzev ako su locirani u blizini ušća jajovoda pa remete njegovu prohodnost.
Pozdrav.
Poštovani,
Rečeno mi je da trebam da
uradim hormone, tj.
hormon stresa (ne znam kako se stručno zove), prvu fazu, i drugu fazu hormona. Zato što sam prošlog meseca
prokrvarila na pola ciklusa, na ultra zvuku je sve bilo u redu. Kroz razgovor sa lekarom rečeno mi je da je to
od stresa, pošto se i pre to dešavalo (nije obilno krvarenje), i dešava se jednom u dve godine. Inače imam redovne cikluse na 28. dana. Pa me zanima koji su to hormoni, tj. koji spadaju u prvu, a koji u drugu fazu, i kada se koji radi.
Hvala
Poštovana,
Hormoni su isti postoje
2 faze menstrualnog ciklusaproliferativna i sekretorna. Ali mislim da nemate problem sa njima obzirom na uredne cikluse. Pre će biti da imate
upalu sluzokože materice i da ona stoga reaguje na hormonske varijacije. Ako vam je sekret pojačan, onda je to to. Izlečite sekret i sve će biti u redu. Upamtite normalan je kada je isti kao onaj kada niste imali partnera.
Pozdrav.
Pitanje za ginekologa - bila sam trudna 11 nedelja kada je konstatovano odsustvo srčane radnje ploda. Urađena je kiretaža, a ph nalaz kaže sledeće: "u pregledanom materijalu se nalazi krv i fragmenti endometrijuma deciduiformno izmenjene strome, čije žlezde pokazuju aries-stella fenomen. Horionskih kesica niti elemenata trofoblasta u pregledanom materijalu nema". Imam 38 godina i ovo mi je bila prva trudnoća. Doktor mi je savetovao da uradim bhcg. Da li mi možete pobliže objasniti ph nalaz.
Unapred hvala na odgovoru.
Prema ph nalazu vi niste bili trudni u materici već vanmaterično. Ako ste bili 11 nedelja trudni, tada ste već mogli da vidite i kompletan izgled ploda, tako da sumnjam da je greška u dijagnozi vašeg lekara, ali je moguće da je greškom došlo do zamene ph materijala.
Pozdrav.
Dobar dan! Imam 23 godine, pre 8 godina mi je odstranjen jedan jajnik. Pre 4 godine sam uspešno iznela trudnoću. Danas mi se na preostalom jajniku javljaju ciste (ne tako ozbiljne) i vraćaju se bolne menstruacije koje sam imala pre trudnoće. Inače, menstruacije su uredne, ali sa izraženim pms-om i praćene su bolovima i povraćanjem. Plaši me prevremena menopauza, zbog rada samo jednog jajnika. Šta vi mislite o tome?
Unapred hvala
Odstranjenje jednog jajnika nije razlog za prevremenu menopauzu.
Pozdrav.
Pre svega, hvala Vam na brzom odgovoru. Napisali ste da genitalni herpes može oštetiti plod ili izazvati pobačaj. Da li se to odnosi samo na prve mesece trudnoće ili ne? Genitalni herpes mi se pojavljuje par puta godišnje. Da li se u prvim mesecima trudnoće može koristiti neki od lekova ili krema protiv herpesa ili ne? Pijem redovno vitamine A, s vremena na vreme pijem i kaspsule ehinacee. Da li postoji neka terapija koju bi ste mogli da mi preporučite a koja bi uspešno smanjila broj ponovnih pojavljivanja herpesa? Koje sve analize bi trebalo da se urade u toku trudnoće kako bih bila sigurna da nema nikakvih oštećenja ploda? Zaista želim decu pa Vas molim za preporuku kako bih mogla da prevaziđem ovaj problem.
Hvala unapred.
Genitalni herpes u trudnoći za plod je opsan samo ako ga u trudnoći i dobijete. Stara herpetična infekcija ne oštećuje plod. Opasno je ako Vam se tokom poslednjih meseci trudnoće aktivira i tada porođaj treba završiti carskim rezom kako bi se sprečila infekcija bebe ako od momenta prsnuća ovojaka do porođaja prođe više od 4h. Brz vaginalni porođaj uz očuvan vodenjak ne bi trebalo da ošteti plod. Tako bar kažu veći i pametniji od mene.
Pozdrav.
Imam 23 god. I pre dve nedelje na ginekološkom pregledu mi je pronađen miom (subserozni) veličine 22mm. Dakle, moje pitanje je koliko je opasno tj. da li je neophodna hirurška intervencija i da li je to problem prilikom ostajanja u drugom stanju?
Hvala unapred
Vaš miom je mali, ali može da naraste čak i do veličine dečije glave. Dok ne raste ne treba ga dirati. Subserozni obično ne treba da se operišu izuzev ako su locirani u blizini ušća jajovoda pa remete njegovu prohodnost.
Pozdrav.
Rečeno mi je da trebam da uradim hormone, tj. hormon stresa (ne znam kako se stručno zove), prvu fazu, i drugu fazu hormona. Zato što sam prošlog meseca prokrvarila na pola ciklusa, na ultra zvuku je sve bilo u redu. Kroz razgovor sa lekarom rečeno mi je da je to od stresa, pošto se i pre to dešavalo (nije obilno krvarenje), i dešava se jednom u dve godine. Inače imam redovne cikluse na 28. dana. Pa me zanima koji su to hormoni, tj. koji spadaju u prvu, a koji u drugu fazu, i kada se koji radi.
Hvala
Hormoni su isti postoje 2 faze menstrualnog ciklusa proliferativna i sekretorna. Ali mislim da nemate problem sa njima obzirom na uredne cikluse. Pre će biti da imate upalu sluzokože materice i da ona stoga reaguje na hormonske varijacije. Ako vam je sekret pojačan, onda je to to. Izlečite sekret i sve će biti u redu. Upamtite normalan je kada je isti kao onaj kada niste imali partnera.
Pozdrav.
Prikazano 15101-15105 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke