Poštovani dr,
Pišem Vam po treći put i ne dobijam odgovor, ne znam koji je razlog. Ponoviću moje izlaganje :)
Bila sam na
ultrazvuku jajnika, rečeno mi je da mi levi
jajnik nije u funkciji i da je sav u nekim
priraslinama tj. da je
u hroničnoj upali. Popila sam 3 kutije Amoksicilina, jednu kutiju Himorala i jednu tablu dexasona. I ništa se nije promenilo. Da li je moguće da izlečim jajnik? Da li ću imati problem kada budem želela decu (a to je uskoro)... Koji je Vaš savet? I Vaša terapija? Odnosno šta bi bilo najpametnije po Vama da učinim. Nadam se brzom odgovoru.
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Jako je teško ovako odgovoriti na vaše pitanje bez nalaza i pregleda. Ali, ako je jajnik u priraslicama, nećete ga nikako izlečiti. To je moguće samo
operativnom putem, kako bi se
priraslice razdvojile i on vratio u normalno stanje. Ali ako Vam je drugi u redu, i ako su jajovodi u redu trebalo bi da i Vi budete u redu i rodite bar petoro dece.
Pozdrav.
Poštovani,
Na ginekološkom pregledu u institutu za onkologiju i radiologiju Srbije mi je urađen
pregled u okviru skrining programa za prevenciju raka grlića materice. U nalazu koji sam dobila piše da je nalaz pa uredan, PA II, ali je HPV pozitivan. Međutim, kao predlog lečenja piše samo da je potrebna kontrola u domu zdravlja za godinu dana. Nije mi jasno, ako imam
hpv, zar ne bi trebalo
da idem na lečenje?
Hvala. Pozdrav.
Poštovani,
Sve zavisi da li imate promene koje on izaziva, a to su polne bradavice ili ne. Ako ih nema, nemaju šta da leče. Ali bitno je koji Vam je tip
HPV infekcije pozitivan. Ako je u pitanju
visoko rizični tip, onda bi kontrole trebale biti bar na VI meseci (naročito pa brisa).
Pozdrav.
Poštovana, Prostor između zadnjeg zida materice i prednjeg zida rektuma (kraja debelog creva) prekriven trbušnom maramicom. U njemu se
skuplja tečnost iz trbuha.
Pozdrav.
Poštovani,
Porodila sam se pre 6 meseci i
rodila blizance (u trudnoći sam imala
trombocitopeniju i sada je relativno ok). Na svoju se
kilažu nisam još vratila a
noge su mi jako otečene i jako me
bole kolena pogotovo (a nisu mi bile tolike ni u trudnoći ni posle porođaja). Da li treba da izvršim neke analize i da li mi možete reći otprilike šta bi to moglo da bude i gde bi trebala da se javim. Skoro sam radila
ultrazvuk celog abdomena i sve je u odličnom stanju (jetra, srce, slezina, bubrezi...). Imam 20 god.
Unapred zahvalna i očajna mama.
Poštovana, Posetite varikologa (dr. za vene), imunologa i reumatologa. Neko bi trebalo da može da Vam odgovori. Ako tih problema niste imali ni u trudnoći ni po porođaju, definitivno
nije vezano za opterećenje u toku trudnoće.
Pozdrav.
Poštovanje,
U
19-toj sam nedjelji trudnoće. Do sada se nisam
ni malo ugojila, pa me zanima da li je to normalno, tj. Da li je
opasno za bebu. Inače, uredno sam
pila folnu kiselinu na početku i nastavila sam sa
mamavit? Naglasila bih da nisam baš vitka bila ni prije trudnoće: 165 cm, 67 kg.
Pozdrav.
Poštovana,
Ne sekirajte se za bebu, beba sebi uzima sve što joj treba a Vama šta ostane. Pošto
uzimate kompleks vitamina, ni Vama neće nedostajati. Ako ste bili puniji
imali ste rezerve i ne morate se ugojiti. Zdravije je i za Vas i za bebu. U trudnoći ipak ne treba "jesti za dvoje", već samo kvalitetno.
Pozdrav.
Pišem Vam po treći put i ne dobijam odgovor, ne znam koji je razlog. Ponoviću moje izlaganje :)
Bila sam na ultrazvuku jajnika, rečeno mi je da mi levi jajnik nije u funkciji i da je sav u nekim priraslinama tj. da je u hroničnoj upali. Popila sam 3 kutije Amoksicilina, jednu kutiju Himorala i jednu tablu dexasona. I ništa se nije promenilo. Da li je moguće da izlečim jajnik? Da li ću imati problem kada budem želela decu (a to je uskoro)... Koji je Vaš savet? I Vaša terapija? Odnosno šta bi bilo najpametnije po Vama da učinim. Nadam se brzom odgovoru.
Unapred zahvalna.
Jako je teško ovako odgovoriti na vaše pitanje bez nalaza i pregleda. Ali, ako je jajnik u priraslicama, nećete ga nikako izlečiti. To je moguće samo operativnom putem, kako bi se priraslice razdvojile i on vratio u normalno stanje. Ali ako Vam je drugi u redu, i ako su jajovodi u redu trebalo bi da i Vi budete u redu i rodite bar petoro dece.
Pozdrav.
Na ginekološkom pregledu u institutu za onkologiju i radiologiju Srbije mi je urađen pregled u okviru skrining programa za prevenciju raka grlića materice. U nalazu koji sam dobila piše da je nalaz pa uredan, PA II, ali je HPV pozitivan. Međutim, kao predlog lečenja piše samo da je potrebna kontrola u domu zdravlja za godinu dana. Nije mi jasno, ako imam hpv, zar ne bi trebalo da idem na lečenje?
Hvala. Pozdrav.
Sve zavisi da li imate promene koje on izaziva, a to su polne bradavice ili ne. Ako ih nema, nemaju šta da leče. Ali bitno je koji Vam je tip HPV infekcije pozitivan. Ako je u pitanju visoko rizični tip, onda bi kontrole trebale biti bar na VI meseci (naročito pa brisa).
Pozdrav.
Šta je duglas?
Hvala unapred.
Prostor između zadnjeg zida materice i prednjeg zida rektuma (kraja debelog creva) prekriven trbušnom maramicom. U njemu se skuplja tečnost iz trbuha.
Pozdrav.
Porodila sam se pre 6 meseci i rodila blizance (u trudnoći sam imala trombocitopeniju i sada je relativno ok). Na svoju se kilažu nisam još vratila a noge su mi jako otečene i jako me bole kolena pogotovo (a nisu mi bile tolike ni u trudnoći ni posle porođaja). Da li treba da izvršim neke analize i da li mi možete reći otprilike šta bi to moglo da bude i gde bi trebala da se javim. Skoro sam radila ultrazvuk celog abdomena i sve je u odličnom stanju (jetra, srce, slezina, bubrezi...). Imam 20 god.
Unapred zahvalna i očajna mama.
Posetite varikologa (dr. za vene), imunologa i reumatologa. Neko bi trebalo da može da Vam odgovori. Ako tih problema niste imali ni u trudnoći ni po porođaju, definitivno nije vezano za opterećenje u toku trudnoće.
Pozdrav.
U 19-toj sam nedjelji trudnoće. Do sada se nisam ni malo ugojila, pa me zanima da li je to normalno, tj. Da li je opasno za bebu. Inače, uredno sam pila folnu kiselinu na početku i nastavila sam sa mamavit? Naglasila bih da nisam baš vitka bila ni prije trudnoće: 165 cm, 67 kg.
Pozdrav.
Ne sekirajte se za bebu, beba sebi uzima sve što joj treba a Vama šta ostane. Pošto uzimate kompleks vitamina, ni Vama neće nedostajati. Ako ste bili puniji imali ste rezerve i ne morate se ugojiti. Zdravije je i za Vas i za bebu. U trudnoći ipak ne treba "jesti za dvoje", već samo kvalitetno.
Pozdrav.
Prikazano 15106-15110 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke