Dana 11. juna ove godine otklonjen mi je plod jer se nekoliko dana nisu čuli otkucaji srca i plod se sve više smanjivao. Koliko ne bi smela da ponovo ostajem u drugom stanju? Da li je štetno ako ostanem nakon mesec dana ponovo u drugom stanju?
preporuka je da ostanete u drugom stanju 4 do 6 meseci nakon prekida trudnoće kako bi materica ponovno bila spremna, sa kvalitenim endometrijumom tj, sluznicom da prihvati novu trudnoću.
Imam 36 godine, a muž 42 godine. U braku smo 6 godina i nemamo djece. Uradili smo sve pretrage i ja i on. Kod mene je ustanovljeno visok prolaktin (za 4 puta viši od normale-muški hormoni). Trošila sam terapiju promagon. Kod muža su ustanovljeni spori spermatozoidi. On je takođe trošio terapiju. Ljekar je ustanovio da je veći problem kod mene. Poslije urađene kontrole moji hormoni su se bili sveli na normalu, ali ni nakon toga ja nisam ostala u drugom stanju. Ako imate nešto da mi predložite kojim putem da sada krenem, i vaše mišljenje dali se ja mogu nadati blaženom stanju. Meni su doktori predlagali i umjetnu oplodnju ali pošto ja nisam u mogučnosti da to realizujem nisam se ni upuštala u to. Iako sam redovno posjećivala ginekologa tek sad nakon 6 god. Otkriven mi je visok prolaktin. Izgubila sam volju da više i hodam doktorima a stim i nadu da ću roditi. Pomozite barem sa savjetom.
imam 24 godine i zanima me uslijed čega dolazi do ispadanja vagine odnosno usana, da li se to događa svakoj ženi ili su to samo pojedinačni slučajevi i da li se to može dogoditi ako je žena imala odnose sa više muškaraca?
nalazim se u 7 nedelji trudnoće, od 13 aprila se lečim od tromboze brahijalne vene desne ruke. Na pregledu kod hematologa su mi u 6 nedelji ukinuli Farin i uključili Fraxiparin 0.6 pa me interesuje da li može Farin koji sam pila do 6 nedelje da ostavi neke posledice na plod? Inače u zavodu za transfuziju krvi treba da uradim B2 glikoprotein, antikardiolipinska antitela i antitrombin. Na ultrazvuku ginekolog mi je rekao da verovatno neće imati plod posledice jer se embrion još uvek ne vidi i da je mala trudnoća, ali ja sam prilično uplašena pa molim za vaše mišljenje.
Izvinite a opet ja. A treba da bi ostanala trudna ceo mesec da spavam mislim na sex za trudna da ostane ili ne treba ceo mesec mislim kako vi predlažete. Gospodine ili gospođo...
Prikazano 14081-14085 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke