imam problema sa menstruacijom, svaki put kada dođe taj dan moram u hitnu, jer imam jako bolne i obilne menzese, udajem se u subotu 11.07.09 i tad mi je vrijeme da dobijem. Čula sam za tablete koje pomjere ciklus, pa da li mi možete reći koliko su pouzdane, i zdrave (vjerovatno nisu), neki kažu ne može se od njih imat djece, neki kažu da su super itd. Pa bih vas zamolila za vaš stručni savjet kao da sebi uzimate. Molim vas da mi odgovorite što prije da znam šta mi je činiti. I takođe sam anemična - krv mi je jako slaba, a ovdje ginekolozi ne gledaju kakv si sam nek im je propisat, čast izuzetcima, pa sam zato potražila vaš savjet.
ne preporučujem odlazak na tako daleke destinacije iz više razloga, promena klime, promena atmosferskog i barometarskog pritiska pri vožni avionom, loša voda u egiptu, loša higijena i slično. Trudnoća je božji dar i čuvajte je.
Trudnoća je bila prije sedam mjeseci u trajanju od tri mjeseca. Žena negira da je bila trudna već neki poremećaj. Da li se može kakvim ginekološkim puetm utvrditi da je bila trudnoća?
Pomoć molim vas, upravo sam došla sa ultrazvuka, moj termin za porođaj je 12 septembar. Uz nalaz kaže prednjači glava, placentauz prednji zid IIst. Zrelosti, plodova voda dovoljna, pupčanik tri krvna suda, protok kroz arteriju uredan, krupna anatomija i morfologija ploda deluju uredno bpd 83mm, hc 305mm, ac 285mm, fl 62mm. Plaši me komentar deluje uredno morfologija. Da li su ove dimenzije ok?
Puna sam straha. Hvala
išla sam na folikulometriju i folikul je 8dc ciklusa bio 16mm kad sam 11dc došla na ulatrazvuk taj folikul se nešto smanjio i bio je nepravilnog oblika. Lekarka mi nije precizno objasnila da li je to ovulacija ili ne. Tako je bilo i prošli put, napisala je kolabirani folikul. Da li se to može smatrati ovulacijom, i pomenula je da se malo vidi nešto što može da bude početak žutog tela? Šta je u stvari kolabirani folikul i da iz njega izađe jajna ćelija ili ne?
Hvala
Poštovana, ultrazvuk je egzaktna dijagnostička metoda, ovulacija se obično dešava kada je folikul promera 2o do 22 mmm, uz praćenja protoka krvi dopler metodom. Jasno se zna da li je bila ovulacija ili ne po ultrazvuku. Promenite ordinaciju i ginekologa.
Pozdrav
Puna sam straha. Hvala
to je sve u najboljem redu. Pevajte i nemate razlog za brigu. Trudnoća je odlična.
Hvala
ultrazvuk je egzaktna dijagnostička metoda, ovulacija se obično dešava kada je folikul promera 2o do 22 mmm, uz praćenja protoka krvi dopler metodom. Jasno se zna da li je bila ovulacija ili ne po ultrazvuku. Promenite ordinaciju i ginekologa.
Prikazano 14076-14080 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke