Poštovani,
    išla sam na folikulometriju i folikul je 8dc ciklusa bio 16mm kad sam 11dc došla na ulatrazvuk taj folikul se nešto smanjio i bio je nepravilnog oblika. Lekarka mi nije precizno objasnila da li je to ovulacija ili ne. Tako je bilo i prošli put, napisala je kolabirani folikul. Da li se to može smatrati ovulacijom, i pomenula je da se malo vidi nešto što može da bude početak žutog tela? Šta je u stvari kolabirani folikul i da iz njega izađe jajna ćelija ili ne?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      ultrazvuk je egzaktna dijagnostička metoda, ovulacija se obično dešava kada je folikul promera 2o do 22 mmm, uz praćenja protoka krvi dopler metodom. Jasno se zna da li je bila ovulacija ili ne po ultrazvuku. Promenite ordinaciju i ginekologa.