Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi protumačite dijagnozu. Ustanovljena je u izveštaju o patohistološkom pregladu, nakon urađene kiretaže. Dg: decidua partim hyalinisata et necroticum.
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Znači da ste bili trudni i da je pobačaj nastao zbog degenerativnih promena na horionskim čupicama.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Imam 38 godina, dvoje (11 i 13) dece, ostala sam u drugom stanju, sad sam u 11 nedelji. Sa familijom planiramo da idemo na more. Pošto nemam problema i osećam se dobro. Moje je pitanje, da li se mogu kupati u moru?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
  1. Poštovani,
    Pre par dana sam obavila kontrolni ginekološki pregled posle dve godine. Tom prilikom mi je ginekolog saopštio da mi je uvećana materica na 7cm, miomatozna je već godinama i miom je veličine 2.5cm. Ciklus mi je normalan, bolan kao i celi život. Svi ostali nalazi su odlični čak mi je rekao da je miom okrenut ka spoljnom zidu materice pa je to sreća za mene jer ne pojačava krvarenje. Ono što me brine je veličina materice a on je opisuje u nalazu: u avf kruškastog oblika, veličine ženske pesnice, čvrst, neravan, pokretan, bolno neosetljiv. Kaže da je to hormonski, predlaže da pratim ultrazvukom na tri meseca i ukoliko naraste još 1cm, kaže da je neizbežna hirurška intervencija. Molim Vas da mi ako postoji ikakvo rešenje za ovaj problem pomognete jer je za mene bilo kakav hirurški zahvat rizičan obzirom da jako teško podnosim anestetike i alergična sam na većinu antibiotika.
    S poštovanjem, čekam Vaš odgovor.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da Vam je ginekolog korektno rekao da kontrolu radite jednom u 3 do 6 meseci. Nije neophodna operacija ukoliko nemate obilna i produžena menstrualna krvavljenja. Koliko imate godina. Katkada je preporuka da stavite hormonsku spiralu koja se zove mirena.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    U 25-toj sam nedelji trudnoće, s obzirom da je moj ginekolog na godišnjem odmoru a ja sam dobila rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa, pa ako možete da mi kažete Vaše mišljenje dmp: epitelne ćelije, mali broj pmn leukocita, gram pozitivni bacili. Patogene bakterije nisu izolovane.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
  1. Poštovani,
    Radila sam hormonski status, gde mi je ginekolog video da mi je lh hormon 18.5. Dobila sam da pijem Glucophage od 850mg, međutim lekar opšte prakse mi je rekao da je puno da pijem 2x na dan tu tabletu, jer je to previše. Ona mi je rekla da uzmem od 1000mg i da pijem po pola tablete. Takođe mi je traženo da uradim kontrolu šećera i urina, što sam i uradila. Glukoza je 4.5, e sad brine me što na nalazu urina piše ovako: erci-sveži 2-3, erci-izluzeni 1-2, i lkci 8-10. Pre mesec dana to nije ništa pisalo na nalazu urina, a sad piše. Takođe pila sam Dovicin 14 dana zbog upale sluzokože materice.
    Možete li mi reći nešto o tome.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Glukofage tbl se daju uz hormonsku terapiju kod policističnioh nalaza. Verovatno ste bili na ultrazvučnom pregledu te Vam je ginekolog preporučio i neku hormonalnu terašiju.
      Pozdrav

Prikazano 13946-13950 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460