Poštovani,
    Radila sam hormonski status, gde mi je ginekolog video da mi je lh hormon 18.5. Dobila sam da pijem Glucophage od 850mg, međutim lekar opšte prakse mi je rekao da je puno da pijem 2x na dan tu tabletu, jer je to previše. Ona mi je rekla da uzmem od 1000mg i da pijem po pola tablete. Takođe mi je traženo da uradim kontrolu šećera i urina, što sam i uradila. Glukoza je 4.5, e sad brine me što na nalazu urina piše ovako: erci-sveži 2-3, erci-izluzeni 1-2, i lkci 8-10. Pre mesec dana to nije ništa pisalo na nalazu urina, a sad piše. Takođe pila sam Dovicin 14 dana zbog upale sluzokože materice.
    Možete li mi reći nešto o tome.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Glukofage tbl se daju uz hormonsku terapiju kod policističnioh nalaza. Verovatno ste bili na ultrazvučnom pregledu te Vam je ginekolog preporučio i neku hormonalnu terašiju.