Poštovani,
Bila sam na ultrazvuku male karlice (ginekološki nalaz),
Ovarijum levi mi je 34x22mm, a desni 43x28mm i
policističan. Bila sam i na pregledu. Čekam rezultate. Da li je to normalno? I da li policističnost utiče na to što nisam dobila 45 dana i ovaj i prethodni mesec. Imam uredne odnose sa mužem. A pošto sam bila pod stresom da li i to utiče. I doktor mi je rekao ako ne dobijem za par dana da će mi dati
endometril ili tako nešto. Da li su to hormoni i da li ih treba piti?
Hvala.
Poštovana,
Desni
jajnik Vam je
uvećan i policistično promenjen i to je razlog produženja Vašeg menstrualnog ciklusa. Poslušajte vašeg ginekologa.
Pozdrav
Poštovani dr,
Na 16 Juni sam imala spontani u 5/6 nedelju trudnoće. Želela sam
bremenost da rodim drugo dete.
Kiretaža je urađena na 20 Juni. Moje pitanje je: da li po 3 meseci mogu da se obidem
ponovo da ostanem u drugom stanju pošto mi je lekar rakao da ova 3 ne smem, i koliko je vremena potrebno posle kiretažu da bi mogla imati odnose.
Hvala unapred.
Poštovani,
U drugom sam stanju, 37 nedelja, druga trudnoća. I u prvoj, i u drugoj trudnoći dešava se isto. U toku cele trudnoće imam
pojačani sekret, koji izaziva
veliki svrab, jako neugodan, zatim na samoj vagini imam veliku količinu nečeg belog (ne znam šta je), pa Vas pitam šta da radim?
Hvala.
Poštovani,
Tokom poslednjih mesec dana na međici mi se pojavjluje
ranica tokom odnosa (kao da je koža pukla, pocepala se), posle toga se javio i svrab,
peckanje unutar vagine i spolja na klitorisu. Koristila sam
povijon Jod vag. i svrab se umirio, ali se ranica javlja tokom svakog odnosa. Ima li to veze sa analnim seksom? Imala sam normalan porođaj pre tri god i nikad do sada se nije javljao ovakav problem. Nije suva koža (tokom odnosa) da bi zbog toga pucala. Koje preglede bi trebalo da uradim i na šta da obratim pažnju?
Hvala puno.
Poštovani,
Bila sam na redovnom ginekološkom pregledu i rečeno mi je da su mi
jod polja negativna i da se vidi
nežna mozaična epitelna polja na početku grlića materice. Papa nikolau test mi je dobar, druga drupa. E sad, ginekolog mi je savetovao
laserski tretman u nekoj od klinika. Rečeno mi je da nije ništa strašno ali da se kod mladih osoba insistira na najboljem stanju ovog predela. Pregled sam obavila danas, za koji dan ću znati tačne rezultate. Zanima me Vaše viđenje moje situacije koju sam prilično laički opisala.
Unapred zahvalna!
Bila sam na ultrazvuku male karlice (ginekološki nalaz), Ovarijum levi mi je 34x22mm, a desni 43x28mm i policističan. Bila sam i na pregledu. Čekam rezultate. Da li je to normalno? I da li policističnost utiče na to što nisam dobila 45 dana i ovaj i prethodni mesec. Imam uredne odnose sa mužem. A pošto sam bila pod stresom da li i to utiče. I doktor mi je rekao ako ne dobijem za par dana da će mi dati endometril ili tako nešto. Da li su to hormoni i da li ih treba piti?
Hvala.
Desni jajnik Vam je uvećan i policistično promenjen i to je razlog produženja Vašeg menstrualnog ciklusa. Poslušajte vašeg ginekologa.
Pozdrav
Na 16 Juni sam imala spontani u 5/6 nedelju trudnoće. Želela sam bremenost da rodim drugo dete. Kiretaža je urađena na 20 Juni. Moje pitanje je: da li po 3 meseci mogu da se obidem ponovo da ostanem u drugom stanju pošto mi je lekar rakao da ova 3 ne smem, i koliko je vremena potrebno posle kiretažu da bi mogla imati odnose.
Hvala unapred.
Preporuka je da ne ostajete trudni 4 do 6 meseci posle abortusa.
Pozdrav.
U drugom sam stanju, 37 nedelja, druga trudnoća. I u prvoj, i u drugoj trudnoći dešava se isto. U toku cele trudnoće imam pojačani sekret, koji izaziva veliki svrab, jako neugodan, zatim na samoj vagini imam veliku količinu nečeg belog (ne znam šta je), pa Vas pitam šta da radim?
Hvala.
Koristite gynodaktanol vaginalete.
Pozdrav.
Tokom poslednjih mesec dana na međici mi se pojavjluje ranica tokom odnosa (kao da je koža pukla, pocepala se), posle toga se javio i svrab, peckanje unutar vagine i spolja na klitorisu. Koristila sam povijon Jod vag. i svrab se umirio, ali se ranica javlja tokom svakog odnosa. Ima li to veze sa analnim seksom? Imala sam normalan porođaj pre tri god i nikad do sada se nije javljao ovakav problem. Nije suva koža (tokom odnosa) da bi zbog toga pucala. Koje preglede bi trebalo da uradim i na šta da obratim pažnju?
Hvala puno.
Nemojte imati odnose dok ta promena ne zaraste i koristite Synoderm N kremu ili Triderm kremu.
Pozdrav
Bila sam na redovnom ginekološkom pregledu i rečeno mi je da su mi jod polja negativna i da se vidi nežna mozaična epitelna polja na početku grlića materice. Papa nikolau test mi je dobar, druga drupa. E sad, ginekolog mi je savetovao laserski tretman u nekoj od klinika. Rečeno mi je da nije ništa strašno ali da se kod mladih osoba insistira na najboljem stanju ovog predela. Pregled sam obavila danas, za koji dan ću znati tačne rezultate. Zanima me Vaše viđenje moje situacije koju sam prilično laički opisala.
Unapred zahvalna!
Vaš ginekolog vam je dao dobru preporuku i poslušajte ga.
Pozdrav.
Prikazano 13941-13945 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke