Poštovani,
    Pre par dana sam obavila kontrolni ginekološki pregled posle dve godine. Tom prilikom mi je ginekolog saopštio da mi je uvećana materica na 7cm, miomatozna je već godinama i miom je veličine 2.5cm. Ciklus mi je normalan, bolan kao i celi život. Svi ostali nalazi su odlični čak mi je rekao da je miom okrenut ka spoljnom zidu materice pa je to sreća za mene jer ne pojačava krvarenje. Ono što me brine je veličina materice a on je opisuje u nalazu: u avf kruškastog oblika, veličine ženske pesnice, čvrst, neravan, pokretan, bolno neosetljiv. Kaže da je to hormonski, predlaže da pratim ultrazvukom na tri meseca i ukoliko naraste još 1cm, kaže da je neizbežna hirurška intervencija. Molim Vas da mi ako postoji ikakvo rešenje za ovaj problem pomognete jer je za mene bilo kakav hirurški zahvat rizičan obzirom da jako teško podnosim anestetike i alergična sam na većinu antibiotika.
    S poštovanjem, čekam Vaš odgovor.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da Vam je ginekolog korektno rekao da kontrolu radite jednom u 3 do 6 meseci. Nije neophodna operacija ukoliko nemate obilna i produžena menstrualna krvavljenja. Koliko imate godina. Katkada je preporuka da stavite hormonsku spiralu koja se zove mirena.
      Pozdrav.