Poštovana,
Zadnjih dva meseca
menstruacija je postala malo
čudna na 28 dan kako i obično dođe ali sad samo kafeavih tačkica kao samo da obeleži i obilno dođe tek sledeći dan. A menstruacija je ne tako obilna kako prije nego je
oskudna i kraća. Da li je u pitanju nešto ozbiljno?
Hvala vam.
Poštovana,
Moguće da imate neku infekciju. Proverite
sve nalaze: pa, vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku analizu, na myco i ureaplasmu, na chlamydiu, genitalni herpes i po potrebi humani papiloma virus (skup).
Pozdrav.
Poštovana,
Pišem po drugi put i molim za odgovor 2005 god sam radila
biopsiju i dijagnoza je bila
cervicitis chronika nonspecifika activa cum condyloma planum cervicitis l sil. Ectropion mucosae endocervicis cum epidermisatione. Od tada redovno idem na kontrole svakih šest meseci i papa je uvek II grupa. Zadnji papa test i kolposkopiju radila sam 29.05.2009 i tada je papa bio II grupa a na kolposkopskom pregledu doktor je rekao da se vide
mestimična ognjišta punktacije, finog mozaika,
jod pretežno negativan i doktor je predložio još jednu biopsiju koju sam uradila 29.06.2009 i rezultat je l sil (cin 1) doktor je rekao da za dva meseca uradimo kolposkopiju pa zavisno od rezultata i konizaciju. Moram reći da sam pod velikim stresom iako verujem svom doktoru ali od zadnje kontrole mi se dešava da 5-7dana pre ciklusa imam oskudno krvarenje (više braon fleke) koje me još više uznemiruju pa sam opet bila kod svog gin. Koji je uradio ultra zvuk koji glasi uterus u avrf, endometrijum 14.9, oba jajnika na tipičnim mestima normalne veličine i strukture, douglas prazan. Rekao mi je da ta krvarenje nisu zabrinjavajući. Molim Vas da mi odgovorite šta mislite o svemu, izvinjavam se zbog dužine pitanja jer sam pod velikim pritiskom.
Unapred hvala.
Poštovana, Condyloma planum su
ravne bradavice na grliću i uzrokovane su
hov infekcijom, kao i šiljate bradavice. Zbog promena na grliću uradite i sve ostale nalaze: cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, bris na mycoplasmu i ureaplasmu, chlamydiu genitalni herpes, a obzirom na ravne kondilome i hpv tipizaciju. Sve što je pozitivno treba da leče oba partnera. Što se tiče kontrole za 2 meseca (kolposkopske), ona je ok, ali mislim da pre konizacije obavezno treba ponoviti i biopsiju, jer kolposkopija i pa bris nikada nisu tako precizni kao nalaz biopsije. Ona Vam može reći da li su oštećenja veća nego što izgledaju i u kojoj meri treba planiraju konizaciju preudzeti. Ovo Vam predlažem čisto da se ne desi da se konizacija odradi, pa da se ne desni da je
oštećenje tkiva ostalo i da ne biste ponovo morali na intervenciju.
Pozdrav
Poštovana,
S dečkom sam imala odnose
nismo koristili zaštitu a dečko nije svršio, menza mi kasni 8 dana, kolika je mogućnost da sam u drugom stanju?
Hvala unapred.
Poštovana, Deo semene tečnosti izlije se u vaginu i pre ejakulacije tako da
šansa da ste trudni postoji. Uradite test na trudnoću i javite se lekaru na pregled.
Pozdrav.
Poštovana,
Imala sam seksualne
odnose prvi put sa zaštitom (kondom), ali sada se osjećam loše (mučnina, bolovi u stomaku). Odnose sam imala prije 7 dana. Da li je moguće da sam trudna i da li postoji neka pilula za
sprječavanje začeća nakon 7 dana? Molim Vas da mi pomognete! Jako sam uplašena.
Hvala unaprijed!
Poštovana,
Ukoliko nije bilo
predigre bez zaštite i ako je prezervativ bio ispravan ne bi trebalo da postoji mogućnost začeća preko istog. Možda ste samo u isto vreme dobili i neku virozu. Ipak kondom nije
kompletna zaštita od svih
polno prenosivih bolesti pa je moguće i da ste zaista neku dobili, ali ovako je veoma teško nešto konkretnije reći. U svakom slučaju ako Vam menstruacija bude kasnila javite se hitno na pregled, ili čak i ako je dobijete a problemi Vam ne prestanu.
Pozdrav
Zadnjih dva meseca menstruacija je postala malo čudna na 28 dan kako i obično dođe ali sad samo kafeavih tačkica kao samo da obeleži i obilno dođe tek sledeći dan. A menstruacija je ne tako obilna kako prije nego je oskudna i kraća. Da li je u pitanju nešto ozbiljno?
Hvala vam.
Moguće da imate neku infekciju. Proverite sve nalaze: pa, vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku analizu, na myco i ureaplasmu, na chlamydiu, genitalni herpes i po potrebi humani papiloma virus (skup).
Pozdrav.
Trudna sam 12 nedelja i interesuje me da li smem da nastavim upotrebu preparata za problematično lice dr. Murad.
Hvala.
Koliko je meni poznato to su biljni preparati, pa ne bi trebalo da budu kontraindikovani, kao ni uvin čaj, u trudnoći.
Pozdrav
Pišem po drugi put i molim za odgovor 2005 god sam radila biopsiju i dijagnoza je bila cervicitis chronika nonspecifika activa cum condyloma planum cervicitis l sil. Ectropion mucosae endocervicis cum epidermisatione. Od tada redovno idem na kontrole svakih šest meseci i papa je uvek II grupa. Zadnji papa test i kolposkopiju radila sam 29.05.2009 i tada je papa bio II grupa a na kolposkopskom pregledu doktor je rekao da se vide mestimična ognjišta punktacije, finog mozaika, jod pretežno negativan i doktor je predložio još jednu biopsiju koju sam uradila 29.06.2009 i rezultat je l sil (cin 1) doktor je rekao da za dva meseca uradimo kolposkopiju pa zavisno od rezultata i konizaciju. Moram reći da sam pod velikim stresom iako verujem svom doktoru ali od zadnje kontrole mi se dešava da 5-7dana pre ciklusa imam oskudno krvarenje (više braon fleke) koje me još više uznemiruju pa sam opet bila kod svog gin. Koji je uradio ultra zvuk koji glasi uterus u avrf, endometrijum 14.9, oba jajnika na tipičnim mestima normalne veličine i strukture, douglas prazan. Rekao mi je da ta krvarenje nisu zabrinjavajući. Molim Vas da mi odgovorite šta mislite o svemu, izvinjavam se zbog dužine pitanja jer sam pod velikim pritiskom.
Unapred hvala.
Condyloma planum su ravne bradavice na grliću i uzrokovane su hov infekcijom, kao i šiljate bradavice. Zbog promena na grliću uradite i sve ostale nalaze: cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, bris na mycoplasmu i ureaplasmu, chlamydiu genitalni herpes, a obzirom na ravne kondilome i hpv tipizaciju. Sve što je pozitivno treba da leče oba partnera. Što se tiče kontrole za 2 meseca (kolposkopske), ona je ok, ali mislim da pre konizacije obavezno treba ponoviti i biopsiju, jer kolposkopija i pa bris nikada nisu tako precizni kao nalaz biopsije. Ona Vam može reći da li su oštećenja veća nego što izgledaju i u kojoj meri treba planiraju konizaciju preudzeti. Ovo Vam predlažem čisto da se ne desi da se konizacija odradi, pa da se ne desni da je oštećenje tkiva ostalo i da ne biste ponovo morali na intervenciju.
Pozdrav
S dečkom sam imala odnose nismo koristili zaštitu a dečko nije svršio, menza mi kasni 8 dana, kolika je mogućnost da sam u drugom stanju?
Hvala unapred.
Deo semene tečnosti izlije se u vaginu i pre ejakulacije tako da šansa da ste trudni postoji. Uradite test na trudnoću i javite se lekaru na pregled.
Pozdrav.
Imala sam seksualne odnose prvi put sa zaštitom (kondom), ali sada se osjećam loše (mučnina, bolovi u stomaku). Odnose sam imala prije 7 dana. Da li je moguće da sam trudna i da li postoji neka pilula za sprječavanje začeća nakon 7 dana? Molim Vas da mi pomognete! Jako sam uplašena.
Hvala unaprijed!
Ukoliko nije bilo predigre bez zaštite i ako je prezervativ bio ispravan ne bi trebalo da postoji mogućnost začeća preko istog. Možda ste samo u isto vreme dobili i neku virozu. Ipak kondom nije kompletna zaštita od svih polno prenosivih bolesti pa je moguće i da ste zaista neku dobili, ali ovako je veoma teško nešto konkretnije reći. U svakom slučaju ako Vam menstruacija bude kasnila javite se hitno na pregled, ili čak i ako je dobijete a problemi Vam ne prestanu.
Pozdrav
Prikazano 13846-13850 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke