Poštovana,
    Imala sam seksualne odnose prvi put sa zaštitom (kondom), ali sada se osjećam loše (mučnina, bolovi u stomaku). Odnose sam imala prije 7 dana. Da li je moguće da sam trudna i da li postoji neka pilula za sprječavanje začeća nakon 7 dana? Molim Vas da mi pomognete! Jako sam uplašena.
    Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 29. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko nije bilo predigre bez zaštite i ako je prezervativ bio ispravan ne bi trebalo da postoji mogućnost začeća preko istog. Možda ste samo u isto vreme dobili i neku virozu. Ipak kondom nije kompletna zaštita od svih polno prenosivih bolesti pa je moguće i da ste zaista neku dobili, ali ovako je veoma teško nešto konkretnije reći. U svakom slučaju ako Vam menstruacija bude kasnila javite se hitno na pregled, ili čak i ako je dobijete a problemi Vam ne prestanu.