Imam problema sa kandidom, vec duze vrijeme (oko godinu dana) , dobijam ih skoro posle svake menstruacije. Koristila sam uglavnom ginodaktanol i canesten 3. Zbog hormonalnog poremecaja pocela sam da pijem logest, na preporuku ginekolog. Medjutim sada kao da mi se javlja stalno. Cim zavrsim terapiju sa ginodaktanolom, eto nje za 5-6 dana. Posto idem privatno ginekologu, vise ne znam sta da radim. Mozete li da mi napisete da li da prekinem pijenje kontraceptiva ili sta da radim. Konstantno osjecam da mi je vulva osjetljiva i vise ne znam sta da uradim. . . . Unaprijed zahvalna
Poštovana, Ne treba da prestanete piti kontraceptivne pilule, treba naći izvor infekcije, dajte stolicu na gljivice i kakdidu i nalaz urina i jačajte imunološki sustav organizma,. Pozdrav
Postovani, supruga je u 22. Nedelji trudnoce. 4d ultrayvuk prikazao je granicno prosirenje mozdanih komora koje iznosi 10. 2 milimetara. Posto nije radjena analiza plodove vode predlozena je kordocenteza i porch analiza. Kod supruge postoji ranica i obilan sekret neprijatnog mirisa koji je privremeno saniran vaginaletama pre trudnoce. Sekret spada u trecu grupu, urinokultura je uredna. Da li vaginalna infekcija ili bakterioza moze da uzrokuje ostecenje ploda u smislu nastajanja hidrocefalusa? Hvala.
Postovani, imam 22. Godine vrednost prolaktina u krvi je 410, na gornjoj je granici (412 je normalna vrednost za zene) . Kojim lekovima moze da se smanji vrednost prolaktina i da li ta vrednost moze da uspori da ostanem u drugom stanju jer vec godinu dana planiram trudnocu i nje nema. Inace imam problem sa ovulacijom vec duze vreme i doktor planira da mi prepise neke lekove za stimulaciju jajnika kao i kad prvi put kad sam prvi put pre godinu i po dana ostala trudna ali na zalost imala sam spontani u 12-oj nedelji trudnice. Molim za vase misljenje. Unapred hvala
Poštovana, Možete uzeti bromergon ili bromokriptin 2x1 tbl,. Konsultujte eventualno endokrinologa, preporuka je da uradite i rtg sele turcike, da se vidi na nemate neku promenu na hipofiznoj žlezdi. Pozdrav
Postovani doktore da li moze da bude lazno negativan bris na ureaplazmu? Vec 6 meseci sam se lecila i juce sam napokon saznala da je vise nemam. Kada bih trebala da ponovim bris radi sigurnosti na koliko dana? Hvala unapred
Pre oko 1, 5 meseci pila sam diflucan zbog vaginalne kandide. Nakon toga imala sam dve redovne menstruacije. Planiram trudnoću, pa me interesuje da li i koliko treba napraviti pauzu posle upotrebe ovog leka?
Ne treba da prestanete piti kontraceptivne pilule, treba naći izvor infekcije, dajte stolicu na gljivice i kakdidu i nalaz urina i jačajte imunološki sustav organizma,.
Pozdrav
Ne,.
Pozdrav
Možete uzeti bromergon ili bromokriptin 2x1 tbl,. Konsultujte eventualno endokrinologa, preporuka je da uradite i rtg sele turcike, da se vidi na nemate neku promenu na hipofiznoj žlezdi.
Pozdrav
Posle mesec dana.
Pozdrav
Možete ostati trudni.
Pozdrav
Prikazano 13136-13140 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke