Postovani, imam 22. Godine vrednost prolaktina u krvi je 410, na gornjoj je granici (412 je normalna vrednost za zene) . Kojim lekovima moze da se smanji vrednost prolaktina i da li ta vrednost moze da uspori da ostanem u drugom stanju jer vec godinu dana planiram trudnocu i nje nema. Inace imam problem sa ovulacijom vec duze vreme i doktor planira da mi prepise neke lekove za stimulaciju jajnika kao i kad prvi put kad sam prvi put pre godinu i po dana ostala trudna ali na zalost imala sam spontani u 12-oj nedelji trudnice. Molim za vase misljenje. Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Možete uzeti bromergon ili bromokriptin 2x1 tbl,. Konsultujte eventualno endokrinologa, preporuka je da uradite i rtg sele turcike, da se vidi na nemate neku promenu na hipofiznoj žlezdi.