Imam problema sa kandidom, vec duze vrijeme (oko godinu dana) , dobijam ih skoro posle svake menstruacije. Koristila sam uglavnom ginodaktanol i canesten 3. Zbog hormonalnog poremecaja pocela sam da pijem logest, na preporuku ginekolog. Medjutim sada kao da mi se javlja stalno. Cim zavrsim terapiju sa ginodaktanolom, eto nje za 5-6 dana. Posto idem privatno ginekologu, vise ne znam sta da radim. Mozete li da mi napisete da li da prekinem pijenje kontraceptiva ili sta da radim. Konstantno osjecam da mi je vulva osjetljiva i vise ne znam sta da uradim. . . . Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ne treba da prestanete piti kontraceptivne pilule, treba naći izvor infekcije, dajte stolicu na gljivice i kakdidu i nalaz urina i jačajte imunološki sustav organizma,.