Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Postovani, na redovnom pregledu ginekolog mi je konstatovao cistu na levom jajniku. Nije mi prepisao nikakvu terapiju vec mi je savetovao da pokusam da zatrudnim u naredna cetiri meseca. Takodje je naglasio da mu se sve to nimalo ne svidja i ukoliko ne dodje do zaceca za cetiri meseca da dodjem na pregled i da ce morati da me podvrgne operaciji. Jako sam zabrinuta pa vas molim za misljenje i savet. Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Obično su to vodene ciste kkoje mogu i same da puknu, te je potrebno uraditi ultrazvučnu kontrola dva dana iza mensesa.
      Pozdrav

  1. Postovanje, imam problem ako se to moze problemom nazvati. A on je sledeci sexualne odnose sam pokusala imati u sustini toliki bol imam pri ulasku spolnog organa u vaginu da je to nemoguce ostvariti (spolni odnos) i tako uvijek, bila sam kod doktora i kaze da je himen probijen nisam nista pitala kako pretpostavila sam od silnih pokusaja do pola da se i probio. Jos mi je doktor rekao da sam jako suha i prepisao neki gel ali nista ne pomaze bol je meni ne izdrziva. Pa me zanima dali vi mislite da je himen probijen? I sta da napravim da me ne boli? Ne znam neka tableta, nesto ne znam. Jer bi zeljela da imam normalne spolne odnose. Hvala!

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Neka vaš partner namaže polni organ vazelinom i nakon ljubavne predigre pokušajte uvesti polni organ u rodnicu i to tako da ste vi iznad vašeg partnera,. Sretno
      Pozdrav

  1. S postovanjem. Imala sam biopsiju grlica materice zbog leukoplakije i odmah lasersko odklanjanje istog. Ali sam odmah sutradan dobila i menstruaciju i to dosta dosta obilnu (dosad takvu nisam imala) . Ima li to negativan uticaj po gore navedenoj intervenciji. Napominjem da nisam znala kad cu imati menstruaciju jer dolaze na par meseci. Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
  1. Poštovani, za sredu 14. 10. 2009. Mi je zakazana histeroskopija i laparoskopija, kojima će mi otkloniti polip i intramuralni miom veličine 27x37mm. Prema uputstvima ginekologa-hirurga koji će me operisati dva meseca pred operaciju pijem kontraceptivne tablete, i to 2x21 tabletu. Poslednju tabletu ću popiti dan pred operaciju i 3 dana pre očekivanog mesečnog krvarenja 16. 10. Ono što me muči je sledeće: endometrijum će pred operaciju biti zadebljan, pa i uz upotrebu kontraceptivnih pilula koje pijem. Čak se i za običan pregled čeka 4. -5. Dan nakon menstruacije. Zar debljina endometrijuma neće otežati histeroskopsko uklanjanje polipa? Šta će se desiti i koliko će se oporavak prolongirati ako 2 dana nakon histeroskopije i laparoskopije dobijem mesečno krvarenje? Da li je normalno zakazivati operaciju pre menstruacije? Drugo pitanje je kolika je opasnost da u trudnoći dođe do pucanja materice po šavu gde je prethodno odstranjen miom?

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da sam cvam već odgovorio, pilula se pije jedna dnevno 21 dan, a vi ne pravite pauzu već sutradan 22 dana nastavite piti sledeću kutijicu tableta i tako će te odložiti menstruacioni ciklus, trudni ne bi smeli ostati nalmanje 18 meseci posle miomektomije,.
      Pozdrav

  1. Uskoro idem na laparoskopsku miomektomiju i histeroskopsko odstranjivanje polipa. Do tada treba da pijem kontraceptivne pilule. Operacija mi je zakazana za datum kad treba da dobijem menstruaciju. Da li je to u redu, da se operacija obavi dok imam menstruaciju?

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Opperacije se ne rade u menstruacionom ciklusu, nemojte praviti pauzu od sedqam dana kao što to ćinite redovno, većodmah 22 dana nastavite i drugo pakovanje pilula i tako će te odložiti menstruaciju.
      Pozdrav

Prikazano 13076-13080 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460