Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Uradjena radikalna histerektomija 25. 02. 2009 zbog karcinoma grlica materice, stadijum iiia, prilikom operacije odstranjena 3 cm vagine. Obavljena 22 vanjska i 5 unutrasnjih zracenja i 4 hemo terapije. Terapije zavrsene pocetkom juna. Mogu li se i kad imati sexualni odnosi zbog skracenja vagine?

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
  1. Htela bih da vas pitam da mi objasnite sta je to hysterosalpingographie, hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Hsg je metoda kojom se kroz cervikalni kanal tj grlić materice ubacuje kontrastno sredstvo u matericu i prati se oblik, velićina i zidovi materice kao i da li se kontrast propušta u trbušnu šupljinu ili ne što nam govori o prohodnosti jajovoda,.
      Pozdrav

  1. Postovani! Porogena sam pred 10 meseci, pred 6 meseca uradila sam pap-test, rezultat je bio: promeni koi sto asociraju na virusne infekcije, candida i vospalenje na matka. Doktor mi nie prepisao nista jer jos doim. Moje pitanje je dal je moguce da primam neke vaginalne tablete sta ne smetaju dojenje i dal je moguce da se moja sostojba vlosi jer ni sam primala nista, sad imam jako belo pranje. I sledno pitanje je, sta znaci to promene koi asociraju na virusne infekcije. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Treba da vam se uradi vaginalni bris i da se uradi pcr na papiloma viruse, preporuka kolposkopski pregled,
      Pozdrav

  1. Imam jedno pitanje sa ginekoloske strane, na grlicu imam mozaicnu promenu sta je potrebno da uradim da bi to izlecila, papa test ii, i jako me interesuje da li mogu zbog tih promena da imama posledice za trudnocu, i imam malo zavaljenu matericu pa sta vi mislite o svemu ovome??? Hvala unapred, mnogo zabrinuta molim odgovor!!!!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Možete pristupiti lećenju te promene kod vašeg ginekologa, ekt ili nekom drugom metodom, laser, radiotalasi i sl. Materica u zadnjem položaju nije patološki nalaz i mislim da nemate smetnji da ostanete trudni
      Pozdrav

  1. Postovani, porodila sam se pre 6meseci prirodnim putem i sve se zavrsilo dobro. Posle porodjaja imala sam normalnu menstruaciju ali zadnji put se promenila. Naime, pijem kontraceptivne pilule vec 4meseca. Menstruacija mi na vreme ali pocela je sa crnim iscedkom da bi do kraja bilo samo jako tamna krv skoro crne boje. To mi se nikada nije desilo. Bolove sam imala u krstima, kao i obicno, ali jedina promena je bila sto me je prva dva dana menstruacije bolela leva dojka. Da li su to hormoni ili nesto drugo? Da li ipak da odem kod doktora? Radila sam papa test i dobar je. Hvala puno i molim vas sto pre da mi odgovorite

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kod uzimanja tableta mensesi mogu biti oskudniji i kraće traju,. Verovatno ne dojite,. Zbog dola u dojci javite se vašem ginekologu da se uradi ultrazvučni pregled dojki, koji je neophodan da se uradi i pre uzimanja pilula,.
      Pozdrav

Prikazano 12936-12940 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460