Radila sam analizu progesterona 19. Dana ciklusa, sto je 7. Dan od pretpostavljene ovulacije, jer moj ciklus traje 26 dana. Vrednost je 9, 8ng/ml. Referentne vrednosti za lutealnu fazu, kako su oni naveli, su 4-25. Mene zanima da li je ovo u redu i da li se moze na osnovu ovog parametra znati da je doslo do ovulacije?
Poštovana, Da nalaz je u granici normale,. Može se pretpostaviti da li ste imali ovulacijuili ne, jer žuto telo posle ovulacije lući progesteron, ali posle ocvulacije vrednosti bi trebale birti nešto veće. Pozdrav
Imam 30 godina. Već 4 godine pijem kontraceptivne pilule. Prvo sam koristila janin, a sada yaz tablete. Nisam rađala do sada. Čula sam da postoje pilule koje se piju neposredno pre odnosa, pa me zanima koje su to tablete, da li su sigurne i da li nisu štetne po zdravlje. Hvala
Ulaskom u 8. Mesec trudnoće izgubila sam plod. Urađen je hitan carski rez. Obdukcijom ploda, nađeni su znaci mrtvorođenosti, početni znaci autolitičkih promena kože i svih organa i tkiva, opšte mnogokrvnosti i totalne bezvazdušnosti pluća. Maloformacije ploda nisu nađene. Ph nalaz je sledeći: - -posteljica prečnika 16 cm, sa paramarginalno smeštenim pupčanikom dužine 22 cm i okolnim plodovim ovojcima. Pupčanik je odgovarajućih makroskopskih karakteristika. Plodovi ovojci su zadebljali i zamućeni. Površina kotiledona je najvećim delom očuvana, na poprečnim presecima tamnocrvene boje i sunđeraste građe. . . Zatim sledi: -plodovi ovojci su delom hijalizovani i infiltrovanigranulocitima u rakastom rasporedu a što odgovara amniomitisu, horionske resice su adekvatne arborizacije i vaskularizacije za gestacijsku dog sa izrazito hiperemičnim krvnim sudovima te povećanim brojem sinicijalnih čvorova. Pupčanim sadrži 3 krvna suda. Bila bih vam izuzetno zahvalna ukoliko bi mogli da mi bar donekle protumačite ovaj ph nalaz, dok čekam termin za odlazak kog svog ginekologa. Pozdrav
Poštovana, Ništa posebno,. Verovatno se radilo o nekoj infekciji koja je prošla neprimečeno a koja je dovela do amnionitisa dakle upale plodovih ovojaka, trebalo je uraditi uii genetsko ispitivanje ploda,. Pozdrav
Da nalaz je u granici normale,. Može se pretpostaviti da li ste imali ovulacijuili ne, jer žuto telo posle ovulacije lući progesteron, ali posle ocvulacije vrednosti bi trebale birti nešto veće.
Pozdrav
Verovatno ste mmislili na tablete za dan posle. Pijete dobre lekove ali jednom godišnje kontolišite se kod vašeg ginekologa
Pozdrav
Ništa posebno,. Verovatno se radilo o nekoj infekciji koja je prošla neprimečeno a koja je dovela do amnionitisa dakle upale plodovih ovojaka, trebalo je uraditi uii genetsko ispitivanje ploda,.
Pozdrav
Nažalost ne prikazuje mi se sliksa,
Pozdrav
Nažalost ne prikazuje mi se slika,.
Pozdrav
Prikazano 12941-12945 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke