Zasto se radi dabltest i sta on pokazuje, sta otkriva. . . ? Da li postoji starosna granica gde su trudnice obavezne da ga rade ili se preporucuje i kod mladjih trudnica? Do koje nedelje trudnoce se radi dabltest? Hvala
Poštovana, Dabl test se radi od 11 do 14 nedelje trudnoće i zajedno sa ekspertnim ultrazvučnim pregledom se proceni da li postoji neki rizik od hromozomopatija, dakle od genetski naslednih bolesti,. Preporuka je da se radi kod svih trudnica,. Pozdrav
Da li je ovo uredan nalaz, niko mi nista nije protumacio pa se brinem uterus 67x43x53mm endimetrijum 11mm desni ovarijum 30x17mm levi ovarijum 34x21mm nesto slobodne tecnosti u duglasu.
Ja sam u sestom mesecu trudnoce. Prilikom redovne kontrole urina i krvne slike, javile su mi se bakterije u mokraci i to u vecem broju. Povecani granulociti i leukociti. Moj ginekolog mi je dao da uradim urinokulturu, vaginalni i cervikalni bris, ali sve je sterilno. Da li je moguce da rezultati budu ovakvi, sta da preduzmem?
Postovani, molim vas za odgovor jer sam malo uplasena. Trudna sam (pocetak 5~e nedelje) , pa sam na internetu procitala da se ne preporucuje farbanje kose a ja sam se pre par dana farbala. Veoma se plasim, pa mi recite da li to moze da naskodi plodu? Hvala unapred
Vec par dana mi je sekret braon boje. Koristim nek vaginalete, pa ne znam da nije od toga. Zanima me da li to moze da bude nesto opasno, ili nista strasno. Hvala unapred
Poštovana, Ne verujem da je strašno, ipak bih vam preporučio da se javite ginekologu da se vidi uzrok tom sekretu braon boje jer je to ipak uznak krvavljenja, koji može biti posledica upale ili pak nečerg drugog,. Dakle postetite ginekologa od vaginaleta to se ne bi smelo dešavati,. Pozdrav
Dabl test se radi od 11 do 14 nedelje trudnoće i zajedno sa ekspertnim ultrazvučnim pregledom se proceni da li postoji neki rizik od hromozomopatija, dakle od genetski naslednih bolesti,. Preporuka je da se radi kod svih trudnica,.
Pozdrav
Idealan nalaz.
Pozdrav
Nalazi su vam u granici normale, eventualnio deset dana pijte uvin čaj i prekontrolišite nakon toga nalaz urina,.
Pozdrav
Ne,.
Pozdrav
Ne verujem da je strašno, ipak bih vam preporučio da se javite ginekologu da se vidi uzrok tom sekretu braon boje jer je to ipak uznak krvavljenja, koji može biti posledica upale ili pak nečerg drugog,. Dakle postetite ginekologa od vaginaleta to se ne bi smelo dešavati,.
Pozdrav
Prikazano 12861-12865 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke