Zasto se radi dabltest i sta on pokazuje, sta otkriva. . . ? Da li postoji starosna granica gde su trudnice obavezne da ga rade ili se preporucuje i kod mladjih trudnica? Do koje nedelje trudnoce se radi dabltest? Hvala

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Dabl test se radi od 11 do 14 nedelje trudnoće i zajedno sa ekspertnim ultrazvučnim pregledom se proceni da li postoji neki rizik od hromozomopatija, dakle od genetski naslednih bolesti,. Preporuka je da se radi kod svih trudnica,.