Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovani, porodila sam se pre 10. 5 meseci i u citavom tom periodu sam dojila i dalje dojim, i jos nikako nemam ciklus. Ginekoloski i uz pregled je uredan, medjutim papa test je ii grupa diskarioza. Sta to znaci, i da li je mozda to posledica dojenja? Trenutno korisitm macmiror vaginalete i planiram da idem na kolposkopiju i da ponovim papa. Da li je ok raditi kolposkopiju za vreme terapije ili posle? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Sto se tice menstruacija proverirte hormonski status i obratite paznju na nivoa prolactina,
      stro se tice grlica materica uradite posle terapije kolposkopski pregled sa cervikalnim ivaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .
      Pozdrav

  1. Postovani doktore, nalepse vam hvala na jucerasnjem odgovoru. Imam jos jedno pitanje. Da li tako zadebljana endometrijum znaci da se trudnoca odvija u materici, a ne van nje? Doktorka je rekla da su jajvici cisti. Inace, moja materica je zavaljena, pa ne znam da li to moze mozda biti razlog sto se ne vidi g. Mesak? (pregled je obavljen 35 dana ciklusa) . Inace, slika je bila prilicno nepregledna. Hvala i pozdrav, tanja

    Odgovoreno: 15. 02. 2014.
    • Poštovana,
      35 dan ciklusa ne moze da se vidi g. Mesak, zavaljena materica nije razlog za brigu, bez panike.
      Pozdrav

  1. Postovani u 6 nedelji sam trudnoce i pre dva dana imala sam temperaturu 39, 5 predhodnog dana sam imala 38 i pila sam paracetamol ali mi je tada rekao lekar da nepije vise lekove. Temperaturu od 39, 5 sam skidala oblogama, cajem i tusiranjem. Tako visoka temperatura trajala je oko 6 sati. Uz pregled je bio u redu. Da li postoji rizik za plod zbog visoke temperature i ako postoji koji je to rizik? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Nije pozeljno imati visoku temperaturu u trudnoci, zamoliti vaseg ginekologu da vas pregleda i ustanovi razlog visoke tepmerature i ako treba da vam prepise odgovarajuce antibiotsku terapiju.
      Pozdrav

  1. Postovani, molim vas za pomoc. . . Danas sam isla kod ginekologa ali nije obavljen pregled jer doktroka morala da vodi decu u bolnicu i otkazala do daljnjeg sve preglede. . . Pre tri dana imala menstruaciju i umesto klasicnog menstrualnog bola, pocelo je da me ziga sa desne strane, nanize, kao u predelu jajnika a bole me i krsta sa desne strane. . . Nije klasican bol, ali zigne tako sa vremena na vreme tokom celog dana. . . Pretpostavljam da je neka upala u pitanju, mozda jajnika. . . Doktorka mi je samo rekla kupi dovicin i koristi vaginalete macmiror. . . Pa vas najlepse molim da me umesto nekorektnog tretmana doktorke vi uputite na neku terapiju pod pretpostavkom da je upala jajnika koja mi nije za igranje jer jos nisam radjala. . . Molim hitno za pomoc! Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Savetujem vam da uradite prvo test za trudnocu, ako je test negativan, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, zatim uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , takodje pozeljno da vas pregleda i hirurg da proveri da li imate upalu slepog creva (ako niste operisali slepocrevo) .
      Pozdrav

  1. Poštovani, molim vas za tumačenje rezultata ultrazvuka radjenog u ng 16+6: bdp 40, hc 137, ac 118, fl 20. Imam li razloga da brinem što je veličina glavice nešto veća, a dužina butne kosti nešto kraća u odnosu na trenutnu nedelju trudnoće? Ima li potrebe za dodatnim testovima? Rezultati dabl testa bili su dobri. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Razlika od 0. 2 je mala razlika, , moguce teskoce u priciznom merenju, ponovite uz pregled za 7 dana.
      Pozdrav

Prikazano 5441-5445 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460