Postovani, porodila sam se pre 10. 5 meseci i u citavom tom periodu sam dojila i dalje dojim, i jos nikako nemam ciklus. Ginekoloski i uz pregled je uredan, medjutim papa test je ii grupa diskarioza. Sta to znaci, i da li je mozda to posledica dojenja? Trenutno korisitm macmiror vaginalete i planiram da idem na kolposkopiju i da ponovim papa. Da li je ok raditi kolposkopiju za vreme terapije ili posle? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Sto se tice menstruacija proverirte hormonski status i obratite paznju na nivoa prolactina,
      stro se tice grlica materica uradite posle terapije kolposkopski pregled sa cervikalnim ivaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .