Postovani u 6 nedelji sam trudnoce i pre dva dana imala sam temperaturu 39, 5 predhodnog dana sam imala 38 i pila sam paracetamol ali mi je tada rekao lekar da nepije vise lekove. Temperaturu od 39, 5 sam skidala oblogama, cajem i tusiranjem. Tako visoka temperatura trajala je oko 6 sati. Uz pregled je bio u redu. Da li postoji rizik za plod zbog visoke temperature i ako postoji koji je to rizik? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Nije pozeljno imati visoku temperaturu u trudnoci, zamoliti vaseg ginekologu da vas pregleda i ustanovi razlog visoke tepmerature i ako treba da vam prepise odgovarajuce antibiotsku terapiju.