Moje dete od 3.5 godina unazad 1.5 godinu boluje od čestih
upalu ušiju. Prilikom merenja sluha na ORL klinici njemu rezultati variraju b, c1, c. Doktorka nam predlaže ugradnju cevčica, pa me interesuje da li će njemu da se popravi
sluh posle intervencije i da mi ukratko pojasnite ove kategorije sa merenja?
U tom uzrasut čest je problem sa
trećim krajnikom i sekretom u ušima koji je praćen čestim upalama ušiju. Po uklanjanu trećeg krajnika i ugradnje aeracionih cevčica sluh se popravlja.
Timpanometrija ne meri direktno sluh već pokretljivost bubne opne koja je smanjena zbog sekreta u ušima (tip b) ili je na negativnim vrenostima umesto na 0 (tip c).
Znači samo da postoji neki izraštaj na levoj ušnoj školjci za koji se ne zna kakve je prirode. Priroda tumora se zna posle
biopsije ili uklanjanja tumora i patohistološke analize.
Imam 18 godina. Na ušnoj školjci imam
mitisere, ako se to upošte može nazvati mitiserom. To su crne tačkice koje se ne daju izvaditi. Sada jedna izlazi, i preko nje se stvorio gnoj. Kada
gnoj krene malo da curi na tom mestu se stvori krastica. Užasno izgleda, i strašno svrbi. Šta da radim povodom toga, da li je obavezan odlazak lekaru ili se to na drugi nacin može sprečiti?
Zbog krvarenja iz desne nozdrve koje traje otprilike godinu dana,
ORL doktor mi je prepisao Emofix mast, ali nisam dobio objašnjenje koliko često treba da se upotrebljava, da li samo kada krvari ili je mogu upotrebljavati i ovako, svakodnevno, i koliko puta na dan?
Svako krvarenje ima svoj uzrok koji je potrebno naći i na taj način se rešava
problem krvarenja. Na koji način se koristi dotična mast nije mi poznato, jer je ja ne koristim za rešavnje problema krvarenja iz nosa zato što se nijedan lek u obliku masti ne stavlja u nos. Moram da priznam da na nisam shvatila na koji način se mast aplikuje u
nos.
Početni deo nosa odnosno vestibulum je pokriven kožom i tu se praktično nikada ne javlja problem sa krvarenjem. Znači morate se vratiti Vašem lekaru ili apotekaru da Vam objasne kako se to radi i koliko često.
Već nekih 20-ak godina mi iz levog uha curi gnoj koji je neprijatnog mirisa. Ali nikad nisam osećao
bol u uhu, osim što mi je sluh na tom uhu znatno oslabljen. Zanima me šta to može biti.
U tom uzrasut čest je problem sa trećim krajnikom i sekretom u ušima koji je praćen čestim upalama ušiju. Po uklanjanu trećeg krajnika i ugradnje aeracionih cevčica sluh se popravlja. Timpanometrija ne meri direktno sluh već pokretljivost bubne opne koja je smanjena zbog sekreta u ušima (tip b) ili je na negativnim vrenostima umesto na 0 (tip c).
Pozdrav.
Šta znači dijagnoza dg. tu auriculae l. sin?
Da li se radi o zloćudnom tumoru?
Znači samo da postoji neki izraštaj na levoj ušnoj školjci za koji se ne zna kakve je prirode. Priroda tumora se zna posle biopsije ili uklanjanja tumora i patohistološke analize.
Pozdrav
To je problem za kozmetičarku.
Zbog krvarenja iz desne nozdrve koje traje otprilike godinu dana, ORL doktor mi je prepisao Emofix mast, ali nisam dobio objašnjenje koliko često treba da se upotrebljava, da li samo kada krvari ili je mogu upotrebljavati i ovako, svakodnevno, i koliko puta na dan?
Svako krvarenje ima svoj uzrok koji je potrebno naći i na taj način se rešava problem krvarenja. Na koji način se koristi dotična mast nije mi poznato, jer je ja ne koristim za rešavnje problema krvarenja iz nosa zato što se nijedan lek u obliku masti ne stavlja u nos. Moram da priznam da na nisam shvatila na koji način se mast aplikuje u nos.
Početni deo nosa odnosno vestibulum je pokriven kožom i tu se praktično nikada ne javlja problem sa krvarenjem. Znači morate se vratiti Vašem lekaru ili apotekaru da Vam objasne kako se to radi i koliko često.
Pozdrav
Po Vašem opisu to bi trebalo da bude hronično zapaljenje srednjeg uva. U tom slučaju jedino trajno rešenje je operacija uva odnosno timpanoplastika.
Pozdrav
Prikazano 5376-5380 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke