Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Ugradnja cevčica kod deteta
    Pitanje broj: #100058

    Poštovani,

    Moje dete od 3.5 godina unazad 1.5 godinu boluje od čestih upalu ušiju. Prilikom merenja sluha na ORL klinici njemu rezultati variraju b, c1, c. Doktorka nam predlaže ugradnju cevčica, pa me interesuje da li će njemu da se popravi sluh posle intervencije i da mi ukratko pojasnite ove kategorije sa merenja?

    Odgovoreno: 26. 05. 2012.
    • Poštovani,

      U tom uzrasut čest je problem sa trećim krajnikom i sekretom u ušima koji je praćen čestim upalama ušiju. Po uklanjanu trećeg krajnika i ugradnje aeracionih cevčica sluh se popravlja. Timpanometrija ne meri direktno sluh već pokretljivost bubne opne koja je smanjena zbog sekreta u ušima (tip b) ili je na negativnim vrenostima umesto na 0 (tip c).

      Pozdrav.

  1. Dijagnoza tu auriculae
    Pitanje broj: #100034

    Poštovani,

    Šta znači dijagnoza dg. tu auriculae l. sin?
    Da li se radi o zloćudnom tumoru?

    Odgovoreno: 26. 05. 2012.
  1. Mitiser u ušnoj školjci
    Pitanje broj: #100070

    Poštovani,

    Imam 18 godina. Na ušnoj školjci imam mitisere, ako se to upošte može nazvati mitiserom. To su crne tačkice koje se ne daju izvaditi. Sada jedna izlazi, i preko nje se stvorio gnoj. Kada gnoj krene malo da curi na tom mestu se stvori krastica. Užasno izgleda, i strašno svrbi. Šta da radim povodom toga, da li je obavezan odlazak lekaru ili se to na drugi nacin može sprečiti?

    Odgovoreno: 26. 05. 2012.
  1. Upotreba Emofix masti
    Pitanje broj: #99979

    Poštovani,
     
    Zbog krvarenja iz desne nozdrve koje traje otprilike godinu dana, ORL doktor mi je prepisao Emofix mast, ali nisam dobio objašnjenje koliko često treba da se upotrebljava, da li samo kada krvari ili je mogu upotrebljavati i ovako, svakodnevno, i koliko puta na dan?

    Odgovoreno: 25. 05. 2012.
    • Poštovani,

      Svako krvarenje ima svoj uzrok koji je potrebno naći i na taj način se rešava problem krvarenja. Na koji način se koristi dotična mast nije mi poznato, jer je ja ne koristim za rešavnje problema krvarenja iz nosa zato što se nijedan lek u obliku masti ne stavlja u nos. Moram da priznam da na nisam shvatila na koji način se mast aplikuje u nos.
      Početni deo nosa odnosno vestibulum je pokriven kožom i tu se praktično nikada ne javlja problem sa krvarenjem. Znači morate se vratiti Vašem lekaru ili apotekaru da Vam objasne kako se to radi i koliko često.

      Pozdrav

  1. Gnoj neprijatnog mirisa iz uha
    Pitanje broj: #99973

    Poštovani,

    Već nekih 20-ak godina mi iz levog uha curi gnoj koji je neprijatnog mirisa. Ali nikad nisam osećao bol u uhu, osim što mi je sluh na tom uhu znatno oslabljen. Zanima me šta to može biti.

    Odgovoreno: 25. 05. 2012.

Prikazano 5376-5380 od ukupno 7704 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460