1. Oporavak sluha nakon operacije krajnika

    Pitanje broj: #100761

    Poštovani,

    Majka sam prevremeno rođene devojčice. Nekoliko puta joj je rađena bera, svi nalazi su različiti. Na kraju je uspostavljeno da ima oštećenje sluha na visokim tonovima. Odstranjen joj je treći krajnik. Da li se posle te intervencije menja stanje sluha? Kontrolna bera je zakazana za oktobar mesec.

    Odgovoreno: 10. 06. 2012.
    • Poštovana,

      Niste napisali koliko je dete staro. Operacija trećeg krajnika (često popravi konduktivno oštećenje sluha - problem u srednjem uvu) nema direktne veze sa oštećenjem slušnog živca koje se ispituje berom (snezorineuralno oštećenje sluha - problem u unutrašnjem uvu) . U svakom slučaju, bera mora da se ponovi da bi se utvrdilo tačno stanje sluha.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #100761

    • Moguce da je afazija u pitanju, cim su nalazi razliciti. . I u tom slucaju se na beri vidi odstupanje. . Da je ostecenje sluha bera valjda ne bi varirala. .